Idag är jag sjuk.. Fortfarande. Idag känner jag mig värre än igår.. DET SUGER!!
Jag tänker fortfarande åka på kranskursen ikv för det vill jag verkligen och jag får ha med mig en påse som jag kan spy i om det skulle behövas. Jag har varit på kurser förut och blir denhär som alla andra så kommer vi bara att sitta och titta samt lyssnar på någon som demonstrerar och då är det ju faktiskt inte så ansträngande för mig.
Så vad tyckte ni om vloggarna vi gjorde igår? JAg känner mig ändå ganska nöjd med tanke på hur illa jag mådde.. Haha tänk vad lite puder och mascarna kan göra! Jag ser ju nästan okey ut 😉
Idag när jag vakna (för typ en timme sen) så märkte jag att jag hade ont i ansiktet och i örat =/ nu när jag mår dåligt så försöker min kropp att läka mig och då ”stöter” den ut min nyaste piercingar. Så min tragus (den i örat) och den nedersta skindivern mår inte så bra idag =/ min skindiver varar och örat är jätte ömt… Suck! Men jag får intensiv tvätta dom idag så kanske det känns bättre imorgon..
Nu ska jag äta lite nudlar och kolla på ”familjetrippen”. Jag vill verkligen se en så jag orkar inte vänta på att den ska komma ut på bio. Den har ju redan haft premiär i usa så den finns att ladda ner nu så det tänker jag göra! Tänker nog ändå sen den på bio sen 😛 Den verkar ju hur bra som helst!
Glarke


Hej där! Ville bara kika in och berätta att jag har en pågående tävling på bloggen nu där man kan vinna ett presentkort! Det är enkla regler som gäller. Kika in och se om det är något för dig! 🙂
http://babustylee.webblogg.se/2013/september/tavla-vinn-ett-presentkort-varde-200kr.html#comment
Om du är helt ointresserad av reklam så ber jag om ursäkt för denna kommentar!