← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Gniztrande jag

VINNAREN!!!!!!!!!!!!AV TÄVLING RIMMEL SMINK

Vinnaren av denna tävling är.
Jag är gärna med och tävlar 🙂

Om jag fick vara en annan person så skulle jag nog vill vara Jessica
Simpsons som har en program som heter ”The price of beauty” där hon
reser till olika länder för att se hur man ska vara snygg i olika land
och det tycker jag är väldigt spännande! Plus att hon är väldigt söt :]
Och känd också! Länk:
http://sweetlinh.blogg.se/2010/august/tavling-hos-annelie.html#comment
vi håller tummarna;*


www.sweetlinh.blogg.se


Grattis!!!!!!!!
Jag är på så gott humör nu så jag lägger ut en tävling till..

Denna gång kan ni vinna smink från Rimmel..
Från deras bröllops collection.
Limited edition!
1 mascara svart och ett rouge ljus rosa och ett hallonrosa läppstift.

Tävlingen är i samarbete med :

För att vinna vill jag ha en superbra motivering varför just du ska vinna.
Och om du fick vara en annan person vem skulle du vilja va?
Tävlingen avslutas måndagen 9augusti kl.22.00
Har du en blogg får du gärna länka och du får låna bilden.
Det ger pluspoäng!!

39 svar på ”VINNAREN!!!!!!!!!!!!AV TÄVLING RIMMEL SMINK”

  1. Hej! Varför ja just skulle vilja vinna dehär är för att jag brukar mest använda mascara, rouge/solpuder vid kindbenen, läppstift till fester/kalas eller så. Jag gillar naturligt smink, alltså ljusa & mörka färger. Har mest mörka färger på kalas o så. Och vardagligen ljusare färger. Har aldrig förut vunnit en tävling. Skulle vara kul om man vann! Kramar från Sabine! 🙂 Och om jag skulle få välja vem jag skulle vilja vara är isåfall heidi i the city på mtv..

  2. Jag är en tjej,som bara vill ha en enkel och naturlig makeup och dett är allt som behövs för mig,Moder Teresa

  3. Jag vill jättegärna vinna för jag behöver nytt smink som jag kan använda när jag blir utstkriven ärifrån sjukhuset. Måste piffa mig lite då 😉 om jag fick vara en annan person skulle jag vilja vara birgit bardot när hon var ung för hon var så galet vacker 🙂

  4. Jag vill väldigt gärna var med! Som ensamstående mamma till 2 som dessutom studerar, är ekonomin inte den bästa och det är sällan råd till att unna sig något extra! Därför skulle jag bli överlycklig om jag hadde turen med mig!

    Om jag skulle vara någon annan!? jag vet inte riktigt, jag har det så bra med att bara vara jag! Men kanske skulle jag vilja se mig själv genom en annans ögon, någon som kanske såg upp till mig, eller kanske min pojkvän som tycker att jag är enormt vacker…! Vi kvinnor har så många komplexer over allt och ingenting! Det skulle vara kul att se mig själv genom en annans ögon, och kanske kunna lägga några av alla dessa komplexer till sidan!

  5. Är en romantiker som förutom att gilla smink även gillar att det är en bröllops collection,Limeted edition. Tänker på det fantastiska kronprinsessbröllopet. Då rann tårar och mitt smink i strida strömmar.
    Jag skulle vilja vara Leif GW Persson för en dag. Är intresserad av krimonologi och gillar hans skarpa hjärna och lite udda personlighet. Ingen blygsam typ precis,står för sina åsikter och kan även erkänna sina brister.

  6. Dessa produkter väcker mitt habegär och jag lär erkänna att jag går i spinn på dyra märken.Snygga färger som skulle passa till mitt nyfärgade mörka hår.T ex hallonrosa läppstift, låter hur läckert som helst.
    Jag skulle vilja vara jordbruksministern en dag och försöka hinna göra allt i min makt för att förbättra lagar angående djurhållning.

  7. Jag vill vinna för att en cool mamma vill "gniztra" och gifta sig snart!
    Om jag skulle vara en annan person skulle jag vilja vara kronprinsessan; i form, snyggt sminkad och gift!

  8. Jag är gärna med och tävlar! Jag skulle vilja vinna så jag ser extra bra ut nu när jag börjar på en ny tjänst.

    Jag skulle vilja vara Angelina Jolie för en dag. Absolut inte längre men det hade varit kul att vara henne för en dag.

  9. Jag har alltid varit lite feg när det gäller smink, med dessa härliga färger skulle jag verkligen få chansen att prova något jag aldrig brukar göra.
    Om jag fick vara en annan person skulle jag vilja vara min dotter för att få en inblick hur jag är som mamma.

  10. På sommaren kan man använda lite starkare färger när det gäller smink, jag har själv aldrig använt lite rödare färger, men hade varit kul att se om jag passar i det.

    Jag skulle vara min bästa vän, för hon är det bästa jag vet.

  11. Jag tycker att det är superkul med blogg tävlingar och färgen på det där läppstiftet är verklingen fin.
    Om jag fick vara en annan person så tror jag att jag skulle vilja vara en person som kan förändra värden till det bättre med inflytande över folk.

  12. Det är kärlekens år. Alla gifter sig och det är underbart. Båda mina systrar har gift sig år och de kunde inte vara lyckligare. Själv hade jag sett fram emot mot en sommar med min kärlek Linus men istället gjorde han slut i början av sommaren.

    Vi fyller dessutom år samma dag och det är snart. Skulle vara fint att få en vinna en present för att klara mig igenom dagen.

  13. Hejsan!
    Vad roligt att du ordnar en tävling till Annelie. Har blivit att jag varit mer och mer inne på din blogg det sista.. Tycker den är bra & läsvärd! Jahapp, till saken nu.
    – Varför ska just jag vinna?
    Ja, jag tänker säga sanningen och inte förvrida den. Det är helt enkelt så att jag diggar din blogg och diggar sminket du ska välja att ge till någon utav läsarna. Jag har aldrig använt vattenfast mascara, är väll en vana att alltid ha den "gamla vanliga". Rougen och läppstiftet har en passande färg till sommaren. Ett riktigt sommarkit detdär, snyggt utvalt faktiskt.

    .. Och sen till detdär med att välja en någon annan att vara.
    Personligen tycker jag att de flesta folk ser upp till (vill vara) är kändisar, men jag tycker inte oftast att dem är något att se upp till. Pengar och knark osv. Men självklart finns det undantag!
    Men den jag skulle vilja vara, om jag fick vara någon annan, skulle faktiskt vara min gudmor. Hon är så naturnära och underbar på alla sättovis. Hon är verkligen någon jag ser upp till!

    Uhj, kände att detta blev en bit.
    Aja, jag kikar in här snart igen.
    Kram!

  14. VILL MAN VARA EXTRA FIN MED GLANS OCH LYSTER SÅ ÄR DET BRA OM DET OCKSÅ ÄR LITE KVALITET PÅ SMINKET SÅ DET BLIR SKONSAMT MOT HUDEN!!!

  15. Tycker det är min tur nu att bli jätte snygg. Skulle gärna prova på att vara av det andra könet..för att se hur det är,om det är så stor skillnad på män och kvinnor och hur man behandlas.

  16. Varför ska jag vinna?
    Jag verkligen älskar smink och anser att om sminket sitter bra, så blir dagen bra!

    Vem skulle jag vilja vara om jag fick vara någon annan?
    Jag hade nog valt Beyoncé eftersom att hon inspirerar många unga tjejer och får dem att må bättre (:

  17. Hej! Jag skulle jättegärna vilja vara med i denna tävling för att jag har så dåligt med smink just nu! Jag har alltid behov av lite smink när jag träffar kompisar och så och det här kitet skulle hjälpa mig mycket! Jag har inge bra smink, bara billigt, dåligt smink. Det ända jag har är en bra mascara. Att ekonomin ligger i botten eftersom jag är en fattig student gör inte saken bättre heller. Vinner jag sminket ska jag bära det på mig och mins pojkväns 3 årsdag. Det skulle förändra mitt utseende och jag skulle få pröva på något nytt för en gångs skull.
    Om jag fick välja att vara en person för en dag skulle jag välja Jessica Alba. Tycker hon är så vacker och en dag i hennes kropp skulle vara intressant!
    Jag håller tummarna!

  18. Färger skulle passa perfekt. Jag och min man firar vår 10-åriga bröllopsdag den 17 augusti, så det hade varit en fin present till mig! Jag älskar smink!!

  19. Hejsan! Om jag fick vara en annan person en dag skulle jag vilja vara Lars Winnerbäck, och kunna skriva texter som bara han kan./Kram

  20. Jag älskar helt enkelt smink i alla dess former, att få leka med kulörer och förändra utseendet drastiskt med hjälp av detta är något jag tycker är grymt kul! Figuren jag skulle vilja vara för en dag är Summer i OC, skulle byta mycket för det livet och hon är perfekt i mina ögon!

  21. Färger som passar mig perfekt, gör att jag lyser sommarkäckt. Om jag sedan fick vara i Eva Longorias gestalt, jag skulle klä mig flott och verkligen ge allt.

Kommentarer är stängda.