Sen na hřišti: fotbalové zápasy, skóre a umístění, hráči

Kevin Trapp udělal úžasný zákrok, když Frankfurt slavil první evropskou trofej po 42 letech

Eintracht Frankfurt ve středu v Seville porazil Rangers 5:4 na pokutové kopy, aby vyhrál titul Evropské ligy a získal první evropskou trofej po 42 letech. Pro Sevillu to byl nejteplejší den v roce. Pro fanoušky Eintrachtu Frankfurt v Fotbalové dresy to byla jedna z největších nocí ve 123leté historii německého klubu. Kevin Trapp zamítl pokus Aarona Ramseyho, čtvrtý Rangers, čímž otevřel dveře německému klubu a oni by toho využili, když Rafael Santos Borre znovu předvedl. Kolumbijec, který skóroval ve čtvrtfinále, semifinále a znovu ve finále, aby je přivedl do penaltového rozstřelu, se rozběhl a skóroval znovu.

Borre odpálil bouřlivé scény v přecpaném konci Eintrachtu o 12 minut později, když nastavil jemný ekvalizér, aby poslal tuto energii vyčerpávající soutěž do prodloužení a penalt. Kevin Trapp ve svém Fotbalové dresy s číslem 1 předvedl v posledních minutách prodloužení úžasný zákrok od Ryana Kenta a poté udržel špatnou penaltu od střídajícího Aarona Ramseyho v následném rozstřelu. Vítězství znamená, že tým z 11. místa v Bundeslize postoupí do skupinové fáze Ligy mistrů UEFA. Stejná čest je odepřena Rangers. UEFA má a nyní, díky svému titulu v Evropské lize, se Frankfurt probojoval do působivější fáze Ligy mistrů, kde se utká s těmi „vyššími“ kluby. Pro hráče v Eintracht Frankfurt dres to byl rozhodně nejlepší čas.

”Byl to poslední zápas sezóny, intenzivní a každý z něj vymáčkl vše, co měl. Velká poklona hráčům.” řekl trenér Eintrachtu Oliver Glasner. Neuvěřitelně to znamená, že přestože skončil v Bundeslize na 11. místě – 35 bodů za mistrovským Bayernem Mnichov – se Frankfurt připojí k německé velmoci v jednom z losování Ligy mistrů UEFA příští sezóny. Všichni příznivci v Eintracht Frankfurt dres odcházejí do extáze. Ovládli Barcelonu, postarali se o bezesporu nejlepší West Ham, jaký jsme za dlouhou dobu viděli, a nakonec zakončili turnaj na něčem, co se dá popsat jen jako epická šňůra výsledků.

Spurs těží z prohry Arsenalu 2:0 s Newcastlem

Sen Arsenalu hrát v příští sezóně Ligu mistrů fotbalovou Ligu mistrů dostal zdrcující ránu, když ho Newcastle United v St James’ Park porazil 2:0. Arsenal byl v úvodní třetině na šestkách a sedmičkách s mnoha chybami a neopatrnými rozhazovačkami zezadu. Ve skutečnosti si Arsenal ve svých Fotbalové dresy nezasloužil nic ze hry a tato prohra ho před posledním víkendem sezóny nechala za Spurs o dva body. Jejich první šance padla na Bukayo Saka, po výborné dvojce s Martinem Odegaardem, ale jeho curler byl zblokován na roh.

Arsenal nenabídl téměř nic, Martin Dúbravka pořádně vyzkoušel jen jednou, a to střelou Mohameda Elnenyho z 25 yardů ve druhém poločase. Po dominantním, ale bezzubém prvním poločase ze strany hostitelů bylo naznačeno, že Newcastle vynaložil spoustu energie na dosažení relativně malého množství. V Arsenal dres si Tomiyasu vynutil zranění hamstringu, v poločase, kterému Newcastle naprosto dominoval. Gunners nedokázali zápas ani trochu kontrolovat, sekvence přihrávek sotva překonaly tři nebo čtyři. Nakonec vlastní gól Bena Whitea a odražená snaha Bruna Guimaraese přinesly domácím famózní vítězství v utkání, které zcela dominovaly.

Arsenal bude potřebovat nepravděpodobný výsledek z již sestupujícího Norwich City, aby skončil mezi nejlepšími čtyřmi poté, co byl zaslouženě poražen v Newcastlu. Jak frustrující noc pro fanoušky v Arsenal dres. Arteta nedokázal skrýt svou frustraci z úřadování proti Spurs, ale zde si nemůže stěžovat, protože je odčinila strana, která prostě ukázala více hladu a kvality. Aby byl vůči manažerovi spravedlivý, přijal samozřejmost: že nabídky jako tato se ani zdaleka neblíží požadované úrovni. Hráči v Fotbalové dresy nemají co říct. To znamená, že Spurs potřebují minimálně remízu na silnici proti týmu, který už nemá žádný skutečný důvod hrát.

Guardiola chválil De Bruyna po vítězství Wolves

Manchester City udělal dnes večer další krok blíže k titulu Premier League, když je mistrovská třída Kevna De Bruyna dovedla k velkému vítězství v Molineux proti Wolves. Jeho Fotbalové dresy zaujalo příznivce. Tým Pepa Guardioly nyní potřebuje pouze čtyři body ze svých posledních dvou zápasů, aby si zajistil, že skončí nad Liverpoolem a vyhraje svůj čtvrtý titul za pět sezón. De Bruyne našel síť čtyřikrát při výprasku Wolves 5:1 a dokonce napodobil slavnou pózu Erlinga Haalanda na oslavu meditace poté, co dokončil svůj hattrick v Manchester City dres s číslem 17. Haaland se chystá podepsat City z Borussie Dortmund 1. července.

Raheem Sterling zaregistroval šest minut po pátém místě City a De Bruyne trefil tyč s minutou k dobru. Technicky, City potřebuje čtyři body ze zápasů venku s West Hamem a doma s Aston Villou, aby odvedlo svou práci, ale díky vyššímu gólovému rozdílu mají v podstatě bod navíc. Před jejich víkendovou cestou do West Ham United to Guardiola nepřizná, ale je čas dát šampaňské k ledu po jiskřivém výkonu De Bruyna. Radostí jsou i fanoušci v Fotbalové dresy. Šéf City byl v posledních třech zápasech bez Kylea Walkera, Johna Stonese a Rubena Diase, zatímco Nathan Ake seděl pouze na lavičce.

Po vítězství v Molineux Guardiola také hodně chválil De Bruyna, který během hodiny skóroval čtyřikrát, než viděl další pokus, jak se vrátil z tyče. Belgický záložník hrál ústřední roli ve všech předchozích triumfech, ale toto byla individuální ukázka, která musí patřit k tomu nejlepšímu z jeho hvězdné sbírky v Manchester City dres. De Bruyne nevstřelil hattrick jakéhokoli druhu od roku 2011. Věc na De Bruyne je, že to všechno vypadá tak jednoduše, jen par pro hřiště. Blížící se příchod Haalanda by mohl mít několik útočníků City obavy o své místo, ale belgický záložník nebude jedním z nich.

Manchester City tento týden oznámí podpis Erlinga Haalanda

Erling Haaland je připraven stát se tento týden hráčem Manchesteru City poté, co absolvuje lékařskou prohlídku a šampion Premier League sdělí Borussii Dortmund, že aktivují klauzuli o uvolnění 21letého hráče. Haalandova hrubá síla, bleskové tempo a zničující schopnost zakončování v Borussia Dortmund dres z něj udělaly jednoho z nejžádanějších hráčů na světě, což znamená, že Dortmund od té doby, co ho podepsal v roce 2020, rezignoval na ztrátu svého hvězdného hráče. Zdroje v Belgii řekli Sky Sports News, že Haaland v pondělí dokončil lékařskou prohlídku v nemocnici Erasme v Bruselu. Počáteční osobní podmínky mezi současnými lídry Premier League a Haalandem byly dohodnuty minulý měsíc poté, co 21letý hráč dal souhlas s přechodem.

Podle Ornsteina se oficiální oznámení o přesunu očekává tento týden, jakmile City formálně oznámí Borussii Dortmund, že spustí klauzuli o uvolnění ve výši 75 milionů EUR (79,2 milionu USD). O útočníka se zajímaly přední evropské kluby včetně Realu Madrid a Barcelony, protože jedna z největších transferových domino padla před červnovým otevřením okna. Haaland odehraje svůj poslední zápas v černožlutém Borussia Dortmund dres příští víkend, než v létě odletí na sever Anglie. Haaland bude vydělávat základní plat kolem 350 000 liber týdně se značnými bonusy a je připraven podepsat pětiletou smlouvu.

Generální ředitel Dortmundu Joachim Watzke přiznal, že nevěděl, zda Haaland letos v létě odejde, ale věděl jistě, že Dortmund bude pokračovat v soutěži jako vždy. Jeho slova nebyla o nic přesvědčivější než to, co tento tým předvedl s Fotbalové dresy. Haaland nastřílel 85 gólů v 88 zápasech za Dortmund od svého příchodu z RB Salzburg v lednu 2020. Začátkem tohoto roku The Times uvedl, že zástupci Haalandu jednali s City ohledně mzdového balíčku v hodnotě více než 500 000 liber týdně. očekávejme, že se oblékne do nového Fotbalové dresy. Haaland by byl pravděpodobně nejtalentovanější útočník, jakého kdy měli, a nabídl by jim svou první dominantní č. 9 od vrcholu kariéry Sergia Aguera.

Prodloužený trest Karima Benzemy završuje epický návrat Realu Madrid

Real Madrid bojoval z pokraje vyřazení, aby překonal Manchester City a zajistil si místo ve finále Ligy mistrů. 13násobní vítězové prohrávali v souhrnu 5:3 a v 90. minutě na Bernabeu poté, co Riyad Mahrez dostal City do vedení (73). Ale náhradník Realu Rodrygo v bílém Fotbalové dresy vyrovnal v poslední minutě normální hrací doby a o minutu později zamířil domů, aby vyrovnal na 5:5. City byli takticky chytří v tom, že drželi Madrid po většinu tohoto zápasu na vzdálenost paže a 89 minut jim neumožnili ani jediný výstřel na branku.

Jack Grealish viděl v 87. minutě střelu, kterou zázračně sekl z čáry Ferland Mendy, a poté sledoval Thibauta Courtoise, jak vystrčil palec na noze, aby odvrátil střelu těsně vedle vzdálenější tyče. Nebyly to jen promarněné šance. Byly to okamžiky, které podnítily Madridovu víru, podpořily tento pocit osudu v období, kdy to vypadalo, že jim došly nápady a představivost. Ale dva góly za minutu od Rodryga vedly do prodloužení, načež Karim Benzema prostřelil vítěze Los Blancos z penalty. Zbytek času byl pro fanoušky v Real Madrid dres. Bez ohledu na to, v jak hluboké díře se zdá, že se Real nachází, kouzlo uvnitř Bernabeu vždy vytáhne tým ven.

Real, který také přišel zezadu v předchozích dvou kolech proti Paris Saint-Germain a Chelsea, dosáhl svého prvního finále Ligy mistrů od roku 2018, kdy porazil Liverpool 3:1. To je kouzlo toho bílého Real Madrid dres. Byl to comeback epických rozměrů, ale takový, na který je Real v této sezóně po pulzujících vítězstvích zvyklý. Žádný madridský tým předtím nepřekonal semifinálové manko z prvního zápasu v této soutěži, přesto to není obyčejný tým a jejich Fotbalové dresy. A tak Real bez dechu postupuje do reprízy finále z roku 2018 a má za cíl pátý triumf v této soutěži za posledních osm let.

Moise Kean skóroval jako pozdní vítěz, když Juventus porazil Sassuolo 2-1

Pozdní vítěz z Moise Keana vynesl Juventusu v pondělí comebackové vítězství 2:1 v Sassuolu v Serii A a posílil své postavení na posledním místě kvalifikace Ligy mistrů. Davy v Fotbalové dresy měly pocit, že Sassuolo udělalo víc než dost, aby získalo podíl na bodech, když Kean udeřil dvě minuty před koncem zápasu. Na straně Maxe Allegriho chybělo několik důležitých hráčů a způsob, jakým tyto taktiky protiútoků skutečně prováděli, nebyl zdaleka na úrovni, na které byli před pěti dny. Neroverdi vyhráli v říjnu 2:1 v Turíně, ale jejich jediné domácí vítězství proti Juventusu bylo v roce 2015, kdy byl Allegri opět na lavičce hostů.

Se čtyřmi zbývajícími zápasy se čtvrtý Juventus posunul o jeden bod před třetí Neapolí a osm bodů před pátým Římem — přičemž čtyři nejlepší se kvalifikovali do Ligy mistrů. Giacomo Raspadori dostal hosty do čela ve 38. minutě, ale argentinský útočník Paulo Dybala v Juventus dres s číslem 10 vystřelil těsně před Keanovým pozdním vítězem. Juventus je obvykle vyroben z přísnějších věcí pod Allegrim a reagoval rychle, přestože byl překonán o velké části hry prostřednictvím Dybaly. Alvaro Morata si myslel, že obrat dokončil na začátku druhého poločasu, ale jeho hlavičku bravurně zachránil Andrea Consigli.

Vítězství posunulo čtvrtý Juve o jeden bod za třetí Neapol a osm před Římem na pátém místě. Když to fanoušci v Juventus dres horečně oslavovali, byla to frustrující ztráta pro Sassuolo, které bylo po většinu zápasu lepším týmem. Keanův gól, jeho první od 26. února proti Empoli, zajistil Juventusu vítězství během zápasu v Serii A. „Bylo důležité pomoci týmu, zvlášť když jsme v tuto chvíli trochu unavení, ale nechceme nic nechat jít.” Kean měl na sobě Fotbalové dresy a řekl Sky Sport Italia. Mezitím; byl to Dybalův 81. gól v Serii A s Juventusem, čímž se Cristiano Ronaldo vyrovnal na 10. místě klubového bodování.