← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Hanna

Sovit mest hela dagen!

Hello.

JA, igår så var de en rätt jobbig kväll för mig. Det började klia som satan i halsen på mig så jag var tvungen att hotsa föör att som ”klia tillbaka”. Men det blev bättre när jag tog en sömntablett som också är menat för allergier.
Dock så sov jag ju då som törnrosa. Vaknade lite då och då. Gick ner på konsum och köpte risifruttti, jordgubbar, kolsyratvatten och bröd. Sen åt jag en risifrutti och deckade direkt efter den. Har vari skitskumt för jag har som halvsovigt när jag varit vaken. Låg i soffan och höll på att somna, då kände jag att jag tappat ena socken i sömnen då,… då letade jag den med foten så böjade jag stycka sockan med min fot för jag trodde det var en katt haha.. Så somnade som fast endå inte.. -.-

Vaknade vid 17.00 för jag hade ställt larm då jag skulle gå till mina föräldrar för att äta grillat.
Där fick jag en kall öl. Och sen gick jag till Sissi en sund och pratade. Vi delade på två cider och såg tv typ. Och nu är jag hemma och äter ”kvällsfika”. Macka och jordgubbar. Ska he på någon film att se och sen ska jag nog somna igen.

Ha en bra lördag alla.