← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Don\'t worry, be like Heidi!

Man in uniform!!


Skulle jag få den här bilen, skulle jag vara den lyckligaste kvinnan i världen! 😉
Heidi goes wild in ferrari, grrr, riktig ögongodis!

Hullu saa olla, mutta ei tyhmä! Den ni, så sant som det är sagt, det är vad jag säger! 😉

Igår kväll hade jag hoppats på man in uniform, men det fick jag inte, kom kvinnliga poliser istället. Yes, jag ringde! Vet ni varför? Grejen är den att det bor någon dåre i detta hus, som kastar ut raketer på bilar och strykjärn, julstakar och en massa dylikt ut från balkongen, livsfarligt ju!!! Detta är ju inte första gången det händer heller, trapphuset var lite masakerat också, trist att det ska behöva finnas människor som vill förstöra, när andra bor i samma trapphus!

Så nu kanske ni förstår min lilla tankebana av det hela, det kan hända olyckor på bilvägen och dessutom skulle någon passera förbi under deras balkong och få ett strykjärn i huvudet så är det rätt illa, ja ni kan dra slutsatserna själva, några våningar upp och SMACK rakt i huvudet.. ingen vacker syn och farligt för den delen! Vet inte hur denna historia slutade i princip. Men jag hoppas dom åkte fast. För det är ju oacceptabelt att hålla på så!

Kanske har dom nu fått upp ett ljus i huvudet att ”Aha, man kanske inte ska göra så” Men vad vet jag. Men jag hoppas dom har lärt sig en läxa av sitt lilla ”misstag”. För nu har jag sagt mitt. Själv ska jag slänga mig iväg till posten och hämta ut mitt paket.. vad tror ni jag ska hämta ut? Några gissningar? 😉