Men ärligt? Det är julafton imorgon.. Känns absolut inte så.. All snö är typ borta och så är det typ 5 plusgrader ute.. Snön kunde ju iaf ha stannat över julen.. Men men! Gött att det inte är 15 minus iaf.
Nu ska jag klippa mitt löshår i bitar, sen sätta i det.. Det är ju äkta nu, så ser förhoppningsvis bättre ut med det…
Sen halv 8 är det dags för uppesittarkväll, och spela bingolotto! Kommer väl vinna flera miljoner antagligen 🙂 hehe! Eller inte.
Men innan det måste vi få upp granen ju! Har ju plastgran, gött det!
Sen måste jag även slå in en julklapp som är kvar.. Sen är vi klara med alla julklappar! Är en del nu!
Ska upp vid 6 imorgon, ska fixa oss och sånt där, sen till min mami, fika lite, sen vidare till Gullspång, sen efter några timmar ska vi iväg till Älgarås och äta och sånt där 🙂
