God morgon!
Gud vad trött jag var imorse då. Brukar ju gå upp vid 7 annars också, men bara för man ska någonstans så är man ännu tröttare?
Jaja, åkte iaf dit vid halv 9, och vet ni vad?!?! När jag kommer fram till luckan för att säga mitt namn, då säger hon ” Ann-Mari har försökt få tag på dig. Och lämnat ett meddelande på din telefon, att det är inställt idag” man blir ju inte så jävla grinig då. Hon har inte ens lämnat ett meddelande? jaja, fick komma in ändå, bara till läkaren då. Och hon kan knappt svenska, så jag svara på det jag hörde iaf 😛 haha.
Alla mina prover var bra, utom mitt blodsocker då, det var högt.. Så nu håller jag på och bränner ut lite Zumba. För nu ska det slutas med allt godis och sen träna. Annars kan det bli svåra komplikationer i framtiden :/ och det vill vi ju inte… Men hur ska jag kunna sluta med choklad? men det får gå! Jag får tänka på att mitt socker är högt, och att jag är fet 😛 haha.
Nu är jag hemma, har ätit en yogurt, blev så hungrig, fast jag åt vid halv 8? hehe. Men så kan det gå!
Nu ska jag snart kolla på tv, sen gå till vårdcentralen!
