2/10 – 2012

God morgon.

Vad konstigt det känns att skriva 2/10? och snart får man skriva 1/1 – 2013.. Det dröjer inte nu. Och det datumet så har jag och Rickard vart tillsammans i 5 år 😉 hihi. Alla undrar varför inte vi skaffar barn, och det undrar jag med, haha. Tänk en liten bebis. Det vill jag ha. Iaf innan jag är 30. Och Rickard är ju snart 30 :O om 2 år..

Offra ligger här och snarkar, min älskling. Hon har mens, så hon är lite konstig, och kissnödig ofta.. Prinsessan! Blod överallt. Har ju inga trosor ens till henne 🙁 och lär väl inte kunna köpa ett par förrän i Ullared, och då är det ju typ försent..

Idag ska jag skicka iväg lite paket, som folk vunnit på Tradera 🙂 fick sålt allt, inga mängder med pengar tyvärr. Men lite iaf.

Blev aldrig att vi åkte till skogen igår, det regna ju och sen var Rickard tvungen att åka till gamla lägenheten i Otterbäcken och lämna nycklarna. Så vi satsar på det idag istället 😉

Köpte även choklad igår, dumma mig 🙁 men jag vägde mig idag, och jag har gått ner i vikt iaf 😉 går ju åt rätt håll. Men vågen vi har är skit, vissa dagar visar den mer och vissa dagar mindre 😛 ibland kan det skilja fler kg, haha.

Guuud vad jag vill flytta nu, och åka till Ullared nuuuuu! Ska bli kul! Och sen sova i en stuga, kommer bli så mysigt! Vi ska även in på Ullared på Söndagen också 😉

Nee, nu ska jag kika på Glee, sen får vi se!