Ställde mig på vågen nyss och den visade 72 kg 🙂
Kul! Jag har inte vägt så lite på många många år! Jag var nere på 72.5 någon gång i början av min nykterhet när jag gick många långa promenader för att inte tänka på alkohol, men annars har jag stadigt legat runt typ 75 i flera flera år, så det här är jättestort för mig!
Sen så åter igen är vågen inte allt, men nu kom jag under den där jävla siffran 73 som verkar vara en platå för min kropp, har skitsvårt att ta mig under 73 pannor
Dagens lunch bestod av en halv avocado, 2 skivor Lönneberga kalkon och äggröra på 2 ägg, vatten, salt, peppar och paprika-pulver och smulad feta, stekta utan fett i teflonpanna
Vatten, ett halvt äpple och en zink-tablett och en D-vitamin 🙂
Äter kl 15 igen 🙂 så går typ aldrig jättehungrig, visst jag kan känna hunger strax innan mina måltidstider och det är ok, jag dör inte (som jag nästan trodde förut 😉 )
