Jag undrar hur mycket som sitter i huvudet? Jag är ju inte direkt känd för att inte vara envis;)
Börjar tro att jag har haft fel taktik i huvudet. Att jag ska bli arg, irriterad osv. Ska köra på Lugn istället.
Om jag får håll ska jag tänka att det är någon som slår mig i magen och det är därför det gör ont.
Ska käka middag lite tidigare och ladda med lite kolhydrater. Det verkar ju vara en av anledningarna till att jag får håll.
Mer om det senare.


Grymme. Får testa idag. Lite konstigt så har jag haft rätt ont hela dagen på det stället jag hade håll igår. Trycker jag på magen så gör det ännu ondare. Några förslag på vad det kan vara?
Om du får håll så andas ut all luft du har, och då menar jag all luft. Det ska vara så att du får ta i för att få ut det sista. Det brukar funka för mig. Får göra det flera gånger under en tur men smärtan släpper och blir inte så kraftig om man gör det när man känner att det börjar göra ont.
Hoppas det fungerar för dig 😉