← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
My beautiful life...

Känns som lördag…

Dagarna blir så konstiga när man inte jobbar. Varje vecka blir helt snurriga 🙂 Har känts som lördag i två dagar nu fast lördag är imorgon. Märkligt!

Nu har jag städat hemma i två dagar! Delade upp d lite och tog en stor rengöring av köket igår. Skrubbade ALLT! Har gjort det två gånger tidigare sedan december och endå sååå skitigt. Vad gör vi egentligen?? haha Två små grisar! Nu är det skinande rent iaf och hoppas det håller sig så ett längre tag denna gång.
Idag har jag skurat och torkat av allt… Svårast är helt klart elementen! Hur tänkte designern där???

Idag körde jag BodyPump på Södra Station. Tydligen fungerade inte stereon och ett tag där lutade det åt att vi skulle få köra spinning ist. Då hade jag dött…typ 🙂 (mina ben har ju tränats rejält 6 dagar i rad nu.)  Som tur var så hittade de en mini(!) bandspelare. Även om de körde på högsta volym så hördes det knappt. haha Grymt tungt att köra pump utan pappande musik vill jag lova! Imorgon blir det vila iaf. Har dubbel kollat min kalender så jag inte råkat boka in nåt pass, som sist. 🙂

Nu…dags att natta. Dröm sött!