← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
JuliaT

Snart iväg.

Hej på er!
Håller på för fullt å fixa mig här hemma. Ska till Alexandra strax för att ja helt enkelt skvallra och dricka lite vin innan vi ska iväg till vår vän.
Fick ett fråga om jag kunde göra ett inlägg med lite mer info om mig, självklart kommer de. Sitter faktiskt och skissar på ett nu, men de är rätt svårt. Men jag lovar de kommer, håll ut!

Sen hoppas jag ni förstår att allt här inte är permanent än, utan jag ville bara att de skulle se lite snyggare ut under tiden vi jobbar på det hela.

IMG_2110

Så här såg mitt hår ut under Blog awards förra veckan. Ska på något magiskt sett få till något liknade ikväll hade jag tänkt. Men om har som mig väldigt tjockt och mycket hår så tar de sin lilla tid att fixa, tålamod är inte min starka sida….

Men jag hade den turen att jag fick en jätte bra plattång av katten när jag fyllde år, så jag ska ge det ett helhjärtat försök!

Just de, jag söker två bloggar. En om en frisör eller någon som är bra på frisyrer. Behöver alla tips och inspiration jag kan få. Är också ute efter en matblogg, har ju börjat jobba kontorstider så nu mera lagar jag middagar hemma och behöver även där hjälp med inspiration. Så jag skulle bli super glad för tips! 🙂

 

7 svar på ”Snart iväg.”

  1. Här har du en matblogg som levererar. Finns hur många recept som helst, kolla bara i receptbanken till vänster på bloggen så hittar du 🙂

    Kul att du bloggar själv och satsar! De var på tiden 😉

    /jenniferskitchen

  2. Hej =)
    här är en 20åring som följt kissies blogg nästan från start, så i många år.. tycker det verkar spännande nu med din blogg och kommer att följa dig och se hur det går 🙂 än så länge gillar jag den massor.. =) super fin och du är jätte fin, ta gärna lite outfitbilder och lite sådant och ja.. ta bilder på allt 😀

    Du kommer fixa detta galant tror jag =)
    så…. keep up 😀

  3. Hej.
    Såg att du hade svarat på min kommentar i Kissies blogg angående att du har svårt att stava. Ville bara uppmärksamma dig på att jag sett ditt svar och även svarat tillbaka. No hard feelings hoppas jag.
    /L

Kommentarer är stängda.