← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Lina Axmacher

Hårtips

Vill bara tipsa om en produkt som jag varit beroende av i åratal! Denna creme lägger jag i handdukstorkat hår och det blir som silke! Har flera tjejkompisar som också är beroende! Luktar gott med:-)

Det tog ett tag innan jag fattade vad man skulle ha torr schampoo till. Varför vill man inte tvätta håret liksom?? Men nu har jag hittat användningsområde till denna genialiska produkt! Om man t.ex. varit hos frisören och fått fina lockar eller en blow out och vill det ska sitta en dag extra…Då sprayar man in lite torrschampoo i botten dagen efter för att fräscha upp lite! Den ger också volym och ”lyfter” håret från botten. Denna spray köper jag på Kicks och finns för både blondiner och brunetter, finns även i olika dofter. Kostar ca 70 kr om jag inte minns fel…Jag använder ocså denna i botten för att följa utväxt lite. Den ljusar upp och tar även bort lite gula nyanser, tillfälligt. Try it!

Har tipsat om denna frut men det tåls att publiceras igen! Redkens inpackning för blondiner, drar ur gula/gyllene nyanser och ger det där fräscha kalla intrycket på färgen. Den är guld värd för mig!!!