Nej, det är det verkligen inte. Morris väckte mig klockan fem imorse och sa till mig att nu är det faktiskt dags att gå upp och träna. Det var inget snacka sa han. Shit, vad händer?! Så ja, det var ju inget snack så det var bara för mig att dra på mig lite kläder och ge mig av. Sedan fick jag lite smspeppning att jag var duktig, och att nu är det bara Jag och Du, Älskling. Ja, Morris gärna det är det. Visst, absolut! Men är det kanske inte lite Du, Jag och träningen nu också..?
Igår försökte han säga, ja iof på ett väldigt sött och rart sätt att det kanske inte är bra att äta tårta för ofta…. För ofta?! Han tror verkligen att jag äter tårta varje dag. Iaf varannan.. Men nu blir det inget mer sånt. Inga goa fikor, inget godis, inga tårtor.. Jaja, det finns ju annat. Han har också sagt till mig att jag inte ska äta vitt bröd. Det var viktigt sa han. Men Gud, inte hade jag någon aning om att man inte skulle äta, eller iaf äta för mycket utav vitt bröd? Det var visst för mycket snabba kolhydrater i det. Verkar jättekonstigt. Mycket märkligt. Men nu så ska jag bara äta keso. Ägg och kyckling ibland. Fast mest keso, keso och proteinpulver och så lite fibrer sa han, så att man inte får förstoppning. Sen sa han att man faktiskt kunde ha en såndär ”ätardag”. Då frågade jag om man kunde äta tårta och vad man ville på den ätardagen då? Han svarade först att; Ja, jo det kan man ju göra.. Men han lade sedan snabbt till med att han själv faktiskt inte behövde ha sådana dagar. Så ja, han var ju lite bakslug där den lille fitnessräven och tänkte (säkerligen) att jag inte ville vara sämre än honom. Och så fick han det svar han ville ha; Ja, men då behöver jag inte heller ha det älskling! Och så lite fnitter och så någon puss, och då tänkte han (garanterat) att; -Yes!!! Nu ska hon allt bli en riktigt tight fitnesstjej den där sladdriga Lina!
Jag får be om ursäkt för igår förresten, zero updates. Förlåt! Jag hade så mycket att göra. Återkommer senare idag och försöker blogga igen lite. Nu ska jag fixa lite kaffe och göra fler knäböj. Kramar till er.

