Hej kära ni.
Hoppas ni mår bra idag.
Jag tog faktiskt bort mitt första inlägg nyss. Minns ni tävlings-inlägget angående att man kunde vinna MUS-smink på en annan blogg? Ja, det. Varför? Jo. Herregud, det är sådana människor som den personen jag vill hålla mig långt bort ifrån. För det första så drogs aldrig vinnaren den 20 oktober som de skulle, så folk började ju klart fråga varför och påminna henne snällt om att det är den 20 idag och att vinnaren ska dras, det är väl klart att man när man är med i en tävling är spänd ifall de ska vinna – och håller man i en tävling och tar på sig det ansvaret så ska man väl för sjutton hålla sig till den 20 om det står att ”den 20 oktober kommer vinnaren att bli kontaktad”? I vilket fall. Denna människa gav ett otroligt bittert svar på denna fråga i ett inlägg och gud vad irriterad jag blev på henne. Såhär såg inlägget ut.
_______________________________________________
”Det var rent ut sagt ett jävla tjat om tävlingen, tro det eller ej men jag har faktiskt ett eget liv också och är ni så oerhört desperata så varför ens vara med om jag missat den med en dag? Hur skulle det se ut om jag gick efter allt ni sa åt mig att göra hela tiden? Vissa människor är fan vidriga som enbart ser igenom andra och inte tänker på det runt om!
Vinnaren är utsedd och kontaktad så är du med och kontaktad så har du uppenbarligen vunnit och om inte så inte! Ett inlägg kommer upp imorgon så ni kan se det ändå. Och jag vill inte dumförklarad någon utav er med detta inlägg utan bara få er att förstå att jag har ett liv jag med, faktiskt!
Samma med min lins tävling och till er brudar som var med där, det läggs upp IMORGON! Och att den tävligen tagit sån tid är dom uppmärksamma om också så ingen idé att slänga in skit om det med.
Tack och hej! ”
________________________________________________
Vinnande humör. ”Yep”. Hon har fått bara ett litet antal kommentarer sammanlagt från olika människor som kommenterade SNÄLLT och påminde henne om att hon råkat glömma att dra vinnarna. Så ger hon ett svar som detta? Förlåt, men man tar väl inte på sig en tävling om man inte har tid för det eller inte kan vara trevlig nog att svara för sig om man är så stressad och upptagen med hennes ”verkliga” liv som hon verkar vara. Nej, hon förlorade nog en del läsare och förtroende nu, skulle jag tro! det där var inte okej, hur hon fick de tävlande som faktiskt länkat till hennes blogg och allting till att känna sig som bördor. Någonting jobbigt. I vägen. Nej USCH. Sådana otrevliga och bittra personligheter orkar jag inte med i mitt liv mer. Ungefär som den kompisen som fick ett psykbryt på mig och började kränka mig med alla möjliga ord när jag bara frågade hur det var med henne.. Alltså?
”Tror hon mådde bra”.
Aarhh. Sånt här retar mig.