Jisses vilken dag! Jag är helt slutkörd, så att det är tur att den lider mot sitt slut…
Förutom powerwalk/joggingturen imorse så har jag hunnit med en hel del angående företaget!
F-skatten är fixad, mitt ”slutprov” är klart och ivägskickat, alla samarbetsavtal är påskrivna och skickade, pärmar med kundregister, kundkort, hälsodeklarationer samt bokföring är ordnade och det jag ägnat hela kvällen åt är att sätta mig in i bokföring.
Vilken pärs alltså! Det är sjukt mycket att hålla koll på för att allt ska bli rätt i början. Mitt huvud snurrar – men jag tror att jag har koll på läget faktiskt! ;o)
Lite rörigt, men det klarnar nog allt eftersom…
Under eftermiddagen hann jag även med en träff med söta mami. Det blev en mysig promis kring Gärdet/Djurgården i kvällsolen och därefter en fika inne i Gallerian. *myspys* Jag är verkligen lyckligt lottad som har en sån fin mamma! Hon är helt klart min bästa vän, en stöttepelare och bollplank i alla lägen.
Som sagt; HELT SLUTKÖRD!! Nu ska jag hoppa ner i sängen och ladda om inför morgondagens äventyr.
Nattinatti!
