← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Linn

Kinesisk massage

Istället för att sitta hemma och inte göra någonting så bestämde jag mig för att ge mig ut på äventyr. Jag började gå mot den shoppinggata som vi hittade igår kväll. Efter en halvtimmes promenad typ så var jag framme. Jag gick in i shoppingcentret och kollade i lite olika butiker bland annat Mango och H&M. Det jag var ute efter var shorts eller klänningar. Inne på H&M fyndade jag en del, det blev: ett par shorts, två klänningar av samma modell fast olika färger, en pyjamas och tre linnen.

Efter detta gick jag in på det massageställe jag hittade igår och fick mig en välbehövd massage. Jag hade velat ha en oljemassage men dem fattade inte så det fick bli en kinesisk massage.

 

Kinesisk massage går ut på att du får sätta på dig en pyjamas och så masserar massösen på denna pyjamas med en handduk emellan. Brukar vara väldigt obekvämt och göra ont, men det var verkligen vad jag behövde idag, så nu känns det mycket bättre i axlarna och nacken.

 

När jag kom tillbaka till Tohee så satte jag mig på fiket och åt lite lätt. Efter detta begav jag mig upp till lägenheten där jag försöker för fulla muggar att fixa så jag kommer in på Facebook och Youtube bland annat. Förhoppningsvis så får jag det till att fungera snart.

 

Var nyss nere på supermarketen och handlade lite med Jennifer och ikväll är det utgång som gäller, fick jag reda på. Ska bli kul att göra något.