Men haallå. Bra med er? Hoppas det. Min söndag är kanon hittills, nyss hemkommen från fotbollsmatch i Hofors som jag fick äran att delta i efter många veckor utan att ens ha rört en boll. Vi vann med 2-0 mot Ockelbo så nu är tjejerna nöjda! Har många timmar kvar av dagen så sitter och funderar på vad jag ska göra med dom. Plugga lite kanske, och njuta av det underbara vädret är ett måste. Helt sjukt att det är sommarvärme i september, man blir glad!
Blivit mycket shopping senaste veckorna, senast igår var jag och Lisa till Sågmyra på lager 157 och rensade ur plånboken lite. Hittade såå fina plagg och billiga var dom också. I fredags drog jag och Rebecka en vända i Valbo. Var inte alls inställd på att spendera så mycket men hittade både stickad tröja, nya höstskor och en jacka som är to die for. Ska försöka hålla i pengarna nu så jag har lite att handla för på Mallis 26-29 september.
Omg höll på att glömma, HAR KÖPT BILLE TILL HÅKAN HELLSTRÖMS SPELNING PÅ MAGASINET I FALUN 13 DEC!! Så jäävla lycklig att jag ska få uppleva honom live, måste pränta in alla låtar tills dess så jag kan sjunga med och böla med alla andra haha.