Yes. Här sitter jag, dag 4 på min ledighet.
WOW tänker ni, en 20 årig tjej som är ledig 4 dagar, pow pow pow. Nja så glammigt har det inte varit. Big no no! Mina dagar har inprincip sett ut såhär:
– Vakna.
– Andas.
– Plugga.
– Plugga
– Plugga
– Äta för att blodsockret är lika lågt som mona sahlin är tråkig.
– Plugga
– Visa för mamma och pappa att man lever.
– Avrunda dagen med lite pluggning soft version, då man befinner sig i sängläge.
(Sen att facebook har varit en räddare i nöden från allt plugg någon halvtimme då och då, hör ju även till. Det har vart sååå kul och fruktansvärt stimulerande att höra om hur många det är som stört sig på vulkanutbrott och kunna glädja några med att fylla på deras kvot med ”grattis på födelsedagen” i deras logg! Stimulans av omvärlden, mmmmmhmmm! Jag är inte bitter, bara lite skrämd över att facebook egentligen är totalt jävla ovärt.)
Men hörrni! idag är det Lördag, sen har vi söndag, måndag, tisdag och PÅ ONSDAG. Så är det dagen som jag ”fasat inför” i sisådär 8 månader. Jojomän, då jävlar ska anatomiprovet skrivas. Jag är rålugn inför provet, känner att ett godkänt kommer jag klara iaf, gör jag inte det så suger ju det. det har vart så ångestladdat innan, så troligtvis kommer jag befinna mig i lite apatisklight-version efteråt. ÄNTLIGEN ÄR DET ÖVER, inge mer anatomipluggande! För SÅ många timmar som man ägnat i skolan åt detta och nu den senaste månaden, kommer vara över efter ett 2½h i skriftligt prov. Ska springa naken genom hela europa om jag får VG, ett G ska jag fira med att halsa en vinflaska och snusa hål i överläppen. hahaha, det går bra nu!
Idag ska jag unna mig en kväll med Londonettan Linnea. Vi ska titta på CL-finalen, tror seriöst det är svårare att hitta en människa som är så jävla lugn och skön som Linnea, så det lär bli en härlig kväll!
