Dem som känner mig vet att jag älskar turkiet. Jag reste dit första gången när jag var ungefär 1 och efter det har jag varir där 4 eller 5 gånger till. Senast förra året. Jag hittade gamla bilder från turkiet nyss så jag tänkte ni skulle få se några bilder. Bilderna är från 2009!
Hahah, kommer ihåg att jag och min syrra tog roliga bilder på hotell rummet.
Saknar stranden, kan inte beskriva hur mycket jag hatar Sveriges äckliga väder.
JA, det är något speciellt med turkiet för mig. Jag vet inte vad och ingen i min släkt eller familj verkar förstå mig när jag säger att jag älskar det.
Jag har inte berättat detta för nästan någon men ni kan få veta, kära bloggläsare. Jag gråter inte ofta, men förra året när jag satt på flygplanet kom det några tårar när jag skulle lämna Turkiet. Jag har aldrig vetat varför jag gillar landet, jag tror det är för jag trivs där tväär bra. Typ som ett andra hem, haha erkänn det låter konstigt eftersom jag kommer från Finland ?? Fast det är sant. Jao nu fick ni veta en hemlighet om mig.
PEACE!





Kommentarer är stängda.