God förmiddag!
Jag klev upp för ungefär en timma sedan och har ätit frukost och bara slappat. Det är skönt att få göra de ibland. Idag är vädret fint iallafall så strax ska jag ta ut Egon och efter det vill jag till stan men antar att det kommer vara mycke folk där nere nu när alla har lov. Så jag tar det nästa vecka.
Alla i min familj har börjat fråga mig vad jag vill ha i födelsedags present och jag kommer inte på nått?! Jag har ju allt ja vill ha.. Varför kan man inte vara som när man var liten, då kom man på massor..? suuck.. Ibland är de jobbigt att fylla år. Det är ändå inte kul att bli firad då min familj är slittrad. 
Men från de till nått annat. Igår var jag hemma i princip hela dagen, dock var jag två timmar på körskolan och läste lite teori. Blev upphämtad av min darling och vi for hem till mig. Blev tyvärr inget film-tittande som jag ville för Sebbe var ju där men det får de bli ikväll istället! Nu ska jag hitta på något annat, vi hörs senare!

