Okej, jag måste ta mig i kregen… men de är inte bara att tjoff, göra… men jag börjar må lite bättre… väntar dock fortfarande på blodprovs svar…… Det är intressant hur mkt personer i vår omgivning påverkar oss så starkt…..
Fick massa kärlek från en go vän igår….. bara genom lite lätt gemenskap…..
Jag har minnesproblem som ställer till de för mig och känslor….. av att bli synad negativt…..
Iaf :)…. jag har mål…. jag vill hitta en rolig sysselsättning, måla mer, Yoga, meditera, hjälpa andra, umgås med mer killar…. sorry men killar är faktiskt på många sätt mer konstruktiva… för mig personligen… kanske för jag känner att tjejjer inte tycker man duger…..Jag vill inom tid sluta röka, men de är inte läge nu….. jag vill ju ha inskomst till kläder, skor… jag kräver inte en walk in closet men jag vill ha min stil….. jag vill känna mig bekväm…..och kunna genom stilen visa vem jag är……jag vill köpa tavlor rill mina väggar som har positiv energi… jag vill slurpa kunskap…. kärlek….. utveckling….. jag vill läka mentalt…. jag vill bli en god människokännare….. på ett bra sätt…. jag vill kunna dela min unskap och hjälpa andra på vägen när jag hjälpt mig själv på fötter….. Jag vill klara av att resa…… jag skulle gärna åka till östra autraliens kust…. jag vill bli mer effektiv… på ett lungt sätt…. ni vet agera så fort du får tanken…. alltså nu menar jag haha såklart ska man tänka innan man handlar men när man vaknar ska man inte ligga och dra sig i sängen… om man inte avgudar de förståss… 😉 ….. de gör inte jag … jag vill ut ut ut luft, sol, natur……. människor och intryck och möten….. en vänlig gest…..
JAg vill läka mina relationer som jag har trasat i min ¨psykos¨ …… jag vill vara trygg, stark, stabil kvinna… men huvudet på någorlunda skaft hjärtat på rätt ställe och vitaliteten i kroppen…… jag vill lyssna och lära……slippa mina skuldkänslor…..
Ibland känns de som att alldeles för höga krav kommer och då flippar jag ut….. sorry… adhd sa dom… diagnoser hit och dit… förlåt men jag är jag….. mer kan jag inte vara!…. däremot kan jag välja aktivt att sortera in rätt intryck.. med hjälp av människor jag ser upp till, litar på, beundrar, förstår… och med min egen intuition…. ibland är gräset grönare på andra sidan….. ta en kall dusch som exempel…. ouch… de tar emot men jag lovar när man gjort de blir…iaf jag… piggare, får en lite dopamin kick…. dessutom kan jag smyga in att de tydligen ska vara bra för blodcirkulationen och de i sin tur motverkar tec celluiter…..just nu gör jag yoga och kollar på denna, röker lite och lugnar sinnet….har varit ute en sväng på arbetsförmedlingen och butiken också denna verkar vara bra input, en vän gav mig guldkornet….. connection is something you can not live without… maby the connection to other demensions can help you in the mist of negativity and also god vibes in form of your frecvency in form of music, surroundings, food and peace:
ps, ha inget onyttigt i ditt kylskåp… bästa sättet att förgöra sockersuget 😛
