
Vill du dofta gott i sommar? Vinsten i denna veckas tävling är Avril Lavignes nya parfym ”Black Star” som beskrivs som ”en fusion av pulserande blommiga, fruktiga ackord”. Hibiskusblomma, svarta plommon och mörk choklad är andra doftinslag.
För att vara med och tävla skriver du en kommentar till detta inlägg senast kl. 12 på fredag, 22/5.
Lycka till!
40 svar på ”VINN VINN VINN!”
Kommentarer är stängda.

Denna doft, doftar otroligt underbart!! Samt att Avril är en grym sångerska.
Den som vinner denna doft kan skatta sig lycklig =)
Älskar Avril och längtar tills hennes parfym kommer, vill vara med att tävla om "Black Star" Skulle jätte gärna vilja vinna, skulle inte vara fel att lukta super gott i sommar 🙂
nej, försent 🙁
Tänk ändå om jag kunde ha turen med mej, och äntligen få någon ny favoritdoft. Har verkligen börjat tröttna på mina parfymer med vaniljedoft!
Vilken underbar tävling,jag är absolut med.
OCh håller verkligen tummarna att jag har turen och vinner 🙂
ha det bra
vill självklart vara med. vore super nyd ny doft så här till studenten
Ok, vad krävs det för att vinna den här parfymen?
Hmm… en kommentar? Done. En trogen läsare? Done. En slarvig illustration? Done. Nu tycker jag faktiskt att någon av dina trognaste läsare ska få vinna, det står väl typ mellan mig, Karin och Inga-Lill tycker jag! 😉
Jag har nyss förlorat mitt jobb (som många andra, I know) och det känns rätt hårt. Min sambo betalar det mesta av hyra och utgifter just nu så det skulle kännas så bra att få ge henne något fint som tack för att hon är en genuin, omtänksam och underbar person!
Jag har fått världens förkylning och legat utslagen i fem dagar med feber, hosta och rosslig hals. Din blogg och Improveme’s artiklar har typ räddat de här dagarna! Håller tummarna, kramis!
Oj jag visste inte att Avril hade en egen parfym, skulle vara jättekul att vinna!
Haha, kul tjej nedan som skrev med alla låttitlarna som Avril har gjort.
Jag är tyvärr inte lika kreativ, hoppas att jag har lite tur istället!
Kram Elvira
"Girlfriend!" Jag kommer att "fall to pieces" om jag inte vinner den här parfymen. "Don’t tell me" att jag inte är vinnaren! Då kommer jag "loosing grip". Snälla Malin, låt mig vinna och så blir det "my happy ending"!
😉
Keep it up!
/Erik (som har namnsdag idag, låt mig vinna, please!)
Ja Malin, du har visst en manlig läsare också. 😉
Är med och tävlar, vinner jag så blir min tjej (som också läser din blogg) tokglad!
Ok, såhär ligger det till. Pappa är arbetslös och mamma is working her ass off pga den här jäkla lågkonjukturen. Själv går jag i skolan, 9:an. Har liksom inte råd att köpa sådana lyxiga parfymer för studiebidraget. Keep my fingers crossed!!!!
"En parfym till mitt hjärtegull.
Är med och tävlar för hennes skull!"
Om jag vinner får min fru parfymen.
/W
Jag har alltid använt mig av samma parfym, L’eau D’issey och alla mina vänner tycker att jag är såå tråkig!
Den doften känns liksom som jag, har haft den i flera år men känner nu efter uppbrottet med min sambo sen 5 år tillbaka att jag behöver en nystart. Håller tummarna!
Avril (och sen efternamnet som jag aldrig lär mig uttala) är min dotters favvosångerska!
Hon tar studenten om 4 veckor och jag kan inte tänka mig en mer passande present till min älskade dotter!
Håller tummarna lite extra den här gången!
Oj häftiga nitar på parfym! Jag vill vinna!
Mörk choklad får mig alltid lika intresserad. 🙂 Och flaskan är ju hur fin som helst. I’m in!
Ååh vilken söt flaska, jag älskar rosa=)) Jag vill naturligtvis vara med i tävlingen:P
Jag är med och tävlar (även om Avril Lavignes musik inte är mycket att hurra för, haha..)!
Jag är med och tävlar (även om Avril Lavignes musik inte är mycket att hurra för, haha..)!
Jag vill vinna denna härliga parfym. Håller tummarna nu.
Kram Caroline
Jag är med i tävlingen. Har jag tur att få vinna, så ska jag ge parfymen till min söta flickvän som väntar vårat andra barn i juli. Hon skulle bli så glad. Hoppas nu!!!
Mvh: Tommy
Jag är med i tävlingen. Har jag tur att få vinna denna härliga parfym, så ska jag ge den till min helt underbara flickvän som jag ÄLSKAR så mycket. Hoppas!!!
Mvh/Robert
Hej!
Jag är med och hoppas innerligt att få vinna denna fina parfym. Håller tummarna nu.
Kram: Birgitta
Hejsan!
Jag är med. Om jag vinner den härliga parfymen, så ska jag ge den till min älskade hustru. Hon skulle bli överlycklig. Hoppas på tur nu.
Mvh: Rolf
Det är väl självklart att jag vill dofta gott 🙂
Minns du när jag åkte hem till dig när du var på jobbet, och diskade all din disk? Jag tänkte bara att du kunde ha det i åtanke…
Åh1 vilken nyhet! klart jag vill vinna, vill vill o vill!
Oh! Den HÄR vill jag vinna!
Jag vill vinna till min tjej 🙂 Kram från Johannes
Som trogen läsare av din blogg är det på tiden att jag vinner något, hihihi, puss 🙂