De hade ett erbjudande på Groupon i går där man kunde köpa presentkort på tre timmar städning för 250 kronor, i stället för 500 kronor. Jag tyckte att det lät himla bra, då jag förhoppningsvis kommer att behöva storstäda inför visning snart.
Men jag var så trött och hängig att jag bara inte orkade släpa mig till hallen för att hämta mitt bankkort och köpa erbjudandet. De gäller ju bara i 24 timmar och jag tänkte att jag skulle göra det senare på kvällen, men glömde naturligtvis bort det och nu är dealen borttagen.
Jag var alltså för lat för att städa min egen lägenhet och ovanpå det var jag för lat för att hämta kreditkortet och köpa presentkortet som skulle göra att jag slipper städa. Herregud.


Kommentarer är stängda.