← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Malin Lundblad

17 dagar kvar

Bilderna ovan är från hotellet vi bokat i Banjul. Den 8 mars lyfter planet. Som jag längtar! Är så trött på mörker, snöslask och kyla. Ser fram emot att byta det mot solstolar, bikinis och paraplydrinkar.

5 svar på ”17 dagar kvar”

  1. Han är en lokal taxichaffis som jobbar utanför hotellet, ta absolut inga guider från hotellet. Dom är svindyra och visar er ingenting! Några bra restauranger i området heter sailors, captains table och en restaurang som ni måste besöka är the green mamba!
    I början är folk väldigt påstridiga och vill hälsa, men gå bara där ifrån annars kommer dom ropa era namn hela veckan. Och lova aldrig att ni ska komma och kolla på deras affärer, de tjatar ihjäl sig! Annars är folk väldigt trevliga och hjälpsamma, men vilken kulturchock! 🙂

  2. Var i Gambia på samma hotell under julen! verkligen underbart! fråga efter Rodney om ni vill ha en privatguide, han är super!

Kommentarer är stängda.