Hade en mycket trevlig kväll igår som började med fördrink hos Pia i Sundbyberg. Sedan kunde vi inte enas om vart vi skulle gå, så det slutade med att Pia, Lina och Jessica åkte till Debaser Slussen och jag och Maja åkte till Spymlan, där vi mötte upp några av Majas kompisar. Efter ett glas rosé bar det av till Rose, där vi dansade tills stället stängde.
Eftersom den enda tvättid som fanns att få denna vecka var idag kl 10-14 var det bara att släpa sig upp. Jag tog sovmorgon till 11 i alla fall, och ett väldigt effektivt sätt att komma upp visade sig vara att slita ur sängkläderna och kasta dem i tvättmaskinen.
Nu är jag förpassad till soffan där jag ligger med värkande fötter som knappt går att stå på. För en gångs skull hade jag riktigt höga klackar igår. Oj, vad det känns idag.
Jag får dåligt samvete av att ligga på soffan när det är så fint ute. Typiskt svenskt syndrom. Måtte tvätten bli färdig snart så att jag kan börja lapa sol.
Måste. Ta. Vara. På. Alla. Soltimmar.
Lång. Mörk. Vinter. Väntar.

”Är på Spymlan. Ligga sen?”
Nybrokajen kl. 03.05
1 svar på ”Horisontalläge”
Kommentarer är stängda.

Underbara kort, och vad otroligt fin du är Malin!