← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Malin Lundblad

Hej från Skåne!

Efter tjejmiddagen hos Pia igår åkte jag direkt till Centralen för att hoppa på nattbussen till Malmö. Jag fick ett infall igår att boka en sista-minuten-biljett och åka ner och överraska Martin som är i Skåne över påsken.

I morgon bitti hoppar jag på X2000 i Lund och är hemma igen lagom till påsklunchen hos mamma och pappa. Solen skiner i Löddeköpinge, där jag nu befinner mig, men det är rätt så kyligt ute.


Jag anlände till Malmö tjugo över sex och traskade runt ett tag


Här har jag inte varit sen jag var i Malmö med Amanda typ sommaren 1997. Jag och Elina var ju på Victoria Park Spa för en månad sen, men då var vi aldrig inne i själva stan
 

Martins söta systerdotter Filippa


Jag hittade en ursöt bild på Martin som barn (ursäkta den dåliga bildkvalitén). Han är ju för sjutton platinablond, vad hände? Jag tror inte att ens jag var så ljushårig när jag var liten