← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Malin Lundblad

Nu är jag en riktig bloggare

Nu har jag också fått tag på ett sånt därnt snyggt klockhalsband från Fe Sweden, som hänger runt halsen på varje bloggkvinna med självaktning.



Jag planerar att ställa den så att den går 10 minuter före och sen stå och dingla med den framför stressade kostymnissar på tunnelbanan, bara för att se paniken stegra i deras ögon.


Nej, nej, så elak är jag inte. Jag ska bara använda den som raggningsknep på krogen:


Jag: Ursäkta, vet du vad klockan är?
Mitt offer: Men du har ju en klocka runt halsen!?
Jag (ler förföriskt): Jag vet det, baby, jag vet det.

Äsch, det funkar nog inte heller. Jag får nog helt enkelt ha den för att hålla tiden, som alla andra. Inte fy skam det heller. 

2 svar på ”Nu är jag en riktig bloggare”

  1. För å hålla tiden å för å se snygg ut, klockor är bland dom bästa smycken om man frågar mig 🙂 Snyggt snyggt

  2. Åh vad snygg! Jag är också sugen på en likadan, även fast jag inte är en bloggdrottning. 😉 Tyvärr så räcker inte ynka CSN till, men drömma kan man ju få göra. Tack för dagens inspiration!

Kommentarer är stängda.