← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv

sofflocket och Robin Hood

Idag är det en typisk söndag som har inneburit extrem inaktivitet. Jag hade däremot en mer livad natt igår som inte direkt gick hand i hand med hälsa. Men däremot var det jävligt kul! Och det är ju hälsosamt på sitt sätt. Skratta är bra- det när själen. Gråta, däremot, rensar själen.

Nu ikväll sitter jag och min "roommate" Cathrin och slentrian glor på Robin Hood. Känns ju inte direkt som en "första gångens upplevelse", so to speak. Funderar på att kika på Dirty Dancing istället på DVD. Den är ju också gjord. Men oerhört romantisk!

Jag och cathrin gjordeen supergod skagenröra, med mini Cremefraice som bas istället för majonäs. Och vi blandade i räkor, rödlök, ägg och kryddor. Ciabata är perfekt som bröd till detta. Kan varmt rekommenderas:-) Önskar er en god början på nästa vecka. Kram

[img]http://www.improveme.se/data/filearchive/3691.416×0.jpg[/img]