Nu tänkte jag ta min älskade vovve på en liten solskenspromenad.
Sedan blir det att fara till Borlänge för kbt. Funderar fortfarande på om jag ska stanna för att äta lunch där eller inte. Har egentligen inga pengar till det, särskilt inte med tanke på att jag fortfarande inte ens vet om jag kommer få in cash överhuvudtaget men vad gör man när suget trycker på?
Är det något som jag slösar pengar på så är det mat. ller nej föresten, vill inte kalla det slösa- utan prioritera ;D Mat är gott.
Om någon vill luncha med mig där så hojta till. Hunden får ju tyvärr inte följa med..
För er som undrar hur det gick med Charlie: Ja, hon gallskrek konstant hela dagen tills hon (TACK) däckade vid sjutiden. Då hade jag hållit på hela dagen och försökt trösta. Inte ens när John kom hem och tog en sväng med henne i barnvagnen slutade hon skrika. Hon skrek så högt att han fick vända och gå hem igen & hon älskade både John och vagn. Hon vaknade dock upp flera ggr och skrek för att sedan somna om och sova tills alldeles nyligen. Det var faktiskt riktigt skönt att slippa henne och äntligen få ägna sig åt något annat än en bebis. Jag valde att baka. Mixtrade ihop en hemmagjord choklad/kladdkaka och lite negerbollar. Får se om det blir lite bak ikväll också. Känner att jag börjar hitta tillbaka till Real Me igen. Håller tummarna för att ungen är snällare idag. Just nu är jag så bebistrött så jag längtansfullt blidkar mot mina P-piller. Ha det gott!


I do not know if it’s just me or if everybody else encountering issues with your website.
It looks like some of the text in your content are running
off the screen. Can someone else please comment and
let me know if this is happening to them as well? This could be a problem with my internet browser
because I’ve had this happen previously. Thank you