Det synkar inte riktigt för mig och bloggen just nu. Vårt internet är fortfarande otillgängligt och att skriva från mobilen har visat sig lite krånglig (och att få in bilder är helt hopplöst).
Allt är iallafall bra, vi har lazy sunday (som förvisso började tjugo över fem för mig då den här fröken under inga omständigheter tänkte stänga sin blå – kossan och mjukiståget skulle det vara, utan diskussion!). Min tidiga lekmorgon följdes av några koppar kaffe, frukost med älsk innan han åkte på träning och sen blev det en skön långpromenad i stadsskogen när Vilmis sov förmiddag.
Nu har vi ätit och ligger och vilar lite, jag funderar dock på att gå till gymmet en sväng istället. Min möjligheter är ju när älsk är hemma och Vilma mätt, och jag gillar inte att gå dit så sent när det blivit mörkt ute. Eller så sover jag med, trots allt hade jag ju feber precis nyligen.
Hoppas ni har det skönt, och hoppas söndagsmiddagen blir god! (Här blir det hämtmat :)). Puss!
