Jag har snöat in mig lite på inredning nu igen. Det är mycket ljust blandat med allt från mjuka pastellfärger till Carolina Gynnings grälla tavlor, vackra tekoppar, mysiga filtar, hantverk, franska balkonger och stilrena stilleben. Med andra ord det mesta, haha. Det enda problemet i det här är väl att jag i dagsläget har ungefär noll möjligheter att få utlopp för lite kreativ inredning, då vi istället för att ställa i ordning redan lite smått har börjat plocka ihop. Resväskesommar it is!
Hoppas ni har haft en finfin början på den nya veckan! Jag hade tänkt inleda med en löptur, men det blev cheesecake och kaffe istället, vilket hade en minst lika god eftersmak. 😉 Även om jag håller min träning högt, både för psykiska och fysiska välmåendet, så är det minst lika viktigt att kunna ge sig själv och sin kropp några ”lediga dagar” och bara vara. Förhoppningsvis kommer jag igen med dubbelt så mycket energi imorgon istället, yey! 🙂
Nu blir det film och mys. Vår lilla badnymf sover och jag känner mig också sådär skönt loj i kroppen efter att ha skvalpat runt i badkaret en halvtimme.
Puss och kram!
Min tjusiga utväxt, haha. Samt vårt plaskande. 🙂


