← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Marie Plosj

Jag bjussar om ni vill ha

Jag sitter och dricker kaffe och lyssnar på reggae på spotify. Jag har 26 invites som jag kan dela ut. Är det någon som vill ha så skriv en liten kommentar så skickar jag till er. Om ni inte vill skriva er e-mail i kommentarsfältet så kan ni maila mig på [email protected] och skriva spotify i subject.


Har försökt göra en lista på vilka tavlor som ska få följa med på mitt vernissage med mått och namn. Det är en hel del som har osat. Det värsta är att många som får en inbjudan och som är vänner inte ens på något sätt bekräftar att de har tagit emot en trots det är vänner. Vad jag också lärt mig är att den största delen av de som fått inbjudningar väntar tills sista dagen, innan de osar. Hädanefter ska jag själv vara duktigare på att svara andra som skickar inbjudningar i tid för nu förstår jag hur svårt det är att planera utan att veta i god tid.


 



Foto: Tony Kollberg 

27 svar på ”Jag bjussar om ni vill ha”

  1. Hejsan skönheten! Jag älskar musik och skulle bli glad som en svan om jag fick en invite! Tack på förhand! Susanna

  2. Förlåt, Marie menade jag förstås! Jag var så tankspridd när jag skrev kommentaren här under. Ni är så lika båda två. Puss på dig!

  3. Hej Marie! Jag är en tjej från Tibro som hra läst din blogg sen jag minns inte ens när. Jag fastnade för din otroliga humor och skönhet både på in- och utsidan! Älskar din konst och din härliga positiva inställning till livet. Har faktiskt aldrig kommenterat förut konstigt nog. Borde bätta på mig lite där tror jag 🙂 Men jag skulle verkligen vilja ha en invite! har letat överallt efter dessa!

    [email protected]

    Kramar på dig!

  4. För det första: Kul att den som skrev kommentaren innan skrev Monia? Haha..wierd.
    Jag skulle bli jättetacksam för en invite, MARIE 🙂
    Kram!

Kommentarer är stängda.