← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Marie Plosj

6 svar på ”Har ni några funderingar”

  1. Vilken underbar människa du är. Jag håller på dig och din syster. Bingo och Katrin har inte alla hästar hemma och det vet dom som kan tänka minsta lilla själv.

  2. Hej Marie! måste först säga att din blogg är riktigt bra och du verkar vara en så himla genomgo människa. Kommenterar sällan bloggar men nu tänkte jag att jag skulle berömma dig lite iaf:)

    Har 2 frågor.

    1. Har torr-normal hudtyp, men är väldigt flammig på mina kinder. Det är stora färgskillnader och det är liksom röda partier lite här och där. Vet inte om det är ytliga blodkärl för ibland upplever jag att det lägger sig lite. Har testat olika produkter men inte hittat någon som dämpar det. Provat dermalogica utan någon större skillnad. Hört att det finns laserbehandlig för den här typen av problem..är det något du rekomenderar?

    2. tips på foundation för flammig hud, behöver någon som täcker då jag annars ser helt fläckig ut pga av mina röda partier. hade varit kul att få till ett jämt underlag någon gång. Har nu esteé lauder men är inte helt nöjd med den heller. Hört att Clinique har några bra, vet du någon om dom?

    Det blev lite lång text och om du kan svara så tackar jag för det:) kram

  3. hej, jag har länge undrat över en sak,
    man ska ju ha så bra smink som möligt som inte täpper till och allt vad det är.
    men om man använder foundation och täckstift så kan man lätt få pormaskar, men om man är noga med att tvätta bort allt smink på kvällen så är det ingen fara eller?

  4. Tack för ditt fina svar. Jag håller med dig helt Marie, vader är snyggt, kurvor är snyggt. Du har de snyggaste benen jag vet, därför frågade jag just dig.
    Men jag ligger på ett par kilo för mycket och allt har hamnat på vaderna känns det som. Vill fortfarande ha former men vill svarva till dem, om du förstår? Har du tips på träning?

  5. Hej Marie!
    Jag är 22 år, rätt så smal faktiskt, har bristningar o anar att jag har celluliter, Vad göra?! jag får panik!går de bort me träning, vilken i så fall?! o om inte? funkar lasergrejerna man har på skönhetssalongerna. Jag har hört att man kan gå ner i vikt av de behandlingarna, så hur funkar det, jag som är redan är smal?

  6. Har du något tips på hur man får smalare vader? Är så nöjd med min kropp förövrigt, men mina vader är opropertionerligt stora! Tips?

Kommentarer är stängda.