← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Marie Plosj

Har du någonsin varit missnöjd med ditt utseende?

1. Kan du berätta mer om dina operationer? 2. Har du någonsin varit missnöjd med ditt utseende? Isåfall varför?Maja


Svar:


Hej Maja.


1. Du kan läsa om mina operationer här:http://www.marieplosjo.com/bloggen/show.asp?artid=467


2. Ja, sådana perioder har förmodligen alla. Man kan väl säga att jag har betat av varenda liten detalj om man bortser från mina små öron. I stort sett så har jag dock varit väldigt nöjd med mig själv. När jag var yngre så vet jag att jag tänkte att jag var ”världens vackraste” men alla andra hade bara inte förstått det ha ha. Jag är väldigt nöjd med mig själv och tycker fortfarande att jag är så in i helskotta het även om jag har mina dagar då jag knappt vill gå utanför dörren. Det är mänskligt :).


Vad händer 2010 ? Vad är det pinsammaste som hänt dig ? vilken foundation använder du ? Är du singel? Lever du på bloggandet? gillar du djur? Har du provat botox? Angela


Svar:


Hej Angela. Det enda jag kan göra är att drömma sen får jag nöja mig med att följa med i livets karusell som verkar positivt. Jag har stora projekt på gång som kommer bli fantastiskt när det kommer igång. Jag hoppas att jag kan se fram emot att få barn.  Jag tror att jag kommer göra succe utomlands med min konst för det verkar som allt är på uppgång.


Nej, jag är inte singel. Jag är väldigt kär och tacksam för att min kille har kommit in i mitt liv och gett mig mer lycka än någonsin.


Bloggandet är en del av min försörjning men jag försörjer mig även på andra saker. Jag är som många vet make up artiskt/maskör och utbildad webdesigner och grafisk formgivare. Jag försörjer mig som konstnär, modell, bloggare, sminkös, hudterapeut, konferencier, skribent och en del andra saker. Jag är egen företagare så det är många olika områden.


Jag ÄLSKAR djur!


Nej, det använder jag inte även om jag skulle kunna tänka mig det senare.