Katrins inlägg är polisanmält och jag har tagit skärmdumpar på allt som rör saken och kommer tillföra det i anmälan.
Jag trodde aldrig att Elita skulle skydda stureplansprofilerna trots fällande dom. Här har jag tidigare skrivit om det fallet.
http://www.marieplosjo.com/bloggen/show.asp?artid=338
http://www.marieplosjo.com/bloggen/show.asp?artid=402

Tycker det är bra att du anmäler, man ska inte behöva utstå sånt skitsnack! Förstår inte hur Finest kan vilja ha kvar Katrin som toppbloggare.
Jag mår även dåligt av att läsa alla inlägg från människor som verkar ha tappat bort sitt hjärta någonstans, var finns empatin för människor? Jag blir rädd!
Helt rätt anmäla!! Och detta säger jag som jurist. Du har aldrig nämnt hans namn offentligt, och om hans "vänner" ändå visste om vem det berörde så visste INTE den stora allmänheten det. Det är ju Katrin som outat allt nu på sin blogg. Så – helt rätt anmäla!!
Önskar dig all lycka.
Ja det är ju så vanligt att folk hittar på så man måste nästan se det med egna ögon för att tro att det verkligen har hänt, speciellt när folk skriver om det i sina bloggar precis som du gör, det kan ju lika gärna vara något slags raggningsknep för att få uppmärksamhet.
du ser chansen att tjäna lite xtra klöver här också, ser jag! hhaha
Bra Marie! Och med anmälan hoppas jag vi slipper henne i idol för guds skull! Jag vet inte vad som e sant, men hon har ju ingen aning om vad som har hänt o göra angrepp på dina föräldrar, usch.
bra gjort Marie!du ska inte finna dig i det ruttna skriveriet o förtalet!du verkar vara en fin tjej!skriver ödmjukt!
Tycker du inte att polismyndigheten som finanieras med hjälp av skattemedel borde få syssla med annat än detta? Helt ärligt Marie, jag tycker du går för långt genom att polisanmäla Katrin för hennes inlägg. Katrin kanske bredde på en liten aning för mycket i sin text men du är inte mycket bättre när du svarar med att anmäla. Du skriver att förtala ska polisanmälas, men alltså, på vilket sätt anser du dig skadad av hennes inlägg? Visst, du känner dig påhoppad och kränkt, men bortsett från det då? Vad består skadan för dig i?
Du är så snygg! Du kan inte ha ljugit, du är för snygg och perfekt för det. Jag tror på dig och din version.
Till ELAKA människor
Var solt! Alla är pärlorna för mänskligheten. Hat, förolämpningar och elakhet…
——————-
Ni har BIMBO-IQ
——————-
ALLA är såååå OMOGNA !!!!!!!!!!!!!!!!
(läs era kommentarer: det ÄR SANNINGEN – var ärlig !)
——————————–
Ni ska bli GLAD när Marie Plosjö ska dööö
——————————–
Gud, NI är sååå INTELLIGENTA, MÄNSKLIGA
——————————–
Idiot från Frankrike
inte hängt ut nej nej, bingo storyn, när jag träffade bingo rimér osv.. det är inte att hänga ut det då? använd energin till nåt positivt istället..så tragiska människor ni är allihopa…
Har läst Elitas inlägg och kan inte se att det står något om stureplansprofiler, är det i ett annat inlägg?
Att man tar sina nära i försvar som Katrin gör är inte så konstigt. Se på Monia som skriver massor med inlägg för att försvara Marie.
Har läst Maries blogg ett tag och tycker att den kan vara lite småtrevlig att läsa men är förvånad över vilka utmanande bilder som visas. Tror inte att det finns någon vinnare i den här historien, bara förlorare!
Du vet ju inte vad du själv säger. Hur kan du säga att du inte förstår hur Elita kan försvara stureplansprofilerna trotts fällande dom, när du själv i en av dina artiklar skriver att du inte förstår hur dom kan bli friade (när dom fick en friande dom.) Det är exakt samma sak, är du hjärndöd? Du gör bort dig. Låt Bingo va och skaffa dig en utbilding så du kan få pengar som alla andra utan att hitta på att du blivit våldtagen. Hur kan du sova på kvällarna.
Elita har själv uttalat sig i sin blogg att hon tycker synd om stureprofilerna eftersom dom var oskyldigt dömda enligt henne. Man kan ju undra hur många våldtäktsmän hon skyddar. Patetiska vidriga människa!
Novalie hur fan kan han ha gjort det ett antal gånger om du ser rött. Lögnare är vad du är!
Vill du få presentkort på ett lätt sätt 🙂
Du kan få gratis presentkort från Din sko eller Bianco eller Nilson eller Jerns på ett väldigt lätt sätt så gå in på länken och bli medlem det är gratis och lätt, du får även 50:- när du blir medlem, sedan är det bara att börja samla lätta poäng så du kan byta till presentkort.
Helt otroligt att man får gratis presentkort.
Har fått 2 presentkort redan 🙂
Max 1 konto per person.
Gå in på länken
http://www.gratisskor.se/Register.asp?r=1508
Jag har blivit våldtagen, tyvärr ett antal ggr av ett galet ex till mig som hade en märklig makt över mig. Jag skulle Aldrig kunna umgås med honom utan att se rött, lr vilja skada både honom och mig. Hela denna historia med dig, Bingo och Katrin anser jag vara märklig. Jag tror inte att du skulle hitta på en sån sak, du verkar för intelligent för det, men jag tror heller inte att Katrin skule skriva ngt sådant utan att själv tro på det. Jag tycker att du skall stå på dig, och att du skall göra det som får dig att känna dig ok igen. Finns såklart en himla massa nötter därute som skapar storys som inte finns för att få uppmärksamhet. Men du får redan uppmärksamhet, så varför skulle du vilja att något som detta skulle komma ut om det inte är sant?
Beundrar dig!
Mod !
Mod !
Mod !
Godnatt och dröm sött/Bonne nuit et faites de beaux rêves !
Till idioter och elaka människor :
– Allez au diable !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Det är alltid varmt i helvetet.
Bra gjort Marie, en anmälan var behövlig! Hoppas du mår bra trots denna uppståndelse. Ta hand om dig!
Vi är många som stödjer dig Marie. Uttalanden som Katrins är anledning till att så många våldtäktsoffer misstrots idag.
Marie kanske inte har nämnt hans namn…Men man förstår exakt vem hon syftar på. Jag har bara väldigt svårt att förstå att man fortsätter att umgås med någon som har våldtagit en…?? Hur kan du veta att det är Stureplansprofilerna, Elita skriver om? Hon har ju inte ens nämnt vilka i hennes blogg. Du har själv skrivit om hur ihärdig du var för att fånga Gustav och även att du ringde David Lofti flera gånger fast än han inte ville prata med dig. Har följt din blogg ett bra tag nu. Du visar på en personlighet som har lätt för att bli besatt av män du har sex med. Men måste ändå ge credd till Elita som faktiskt skrev att du var Supertrevlig. Hon skrev vad hon tycker känns sant utan att klanka ner på dig. Du som har följ hennes blogg ett bra tag vet att hon skrivit om den här killen ett flertal ggr, varför blir chockad nu helt plötsligt??
men att ni ens orkar bry er…
Slösa polisresurser på era triviala små liv.
Jo läste också elitas inlägg, korkad och naiv hon är! Stå på dej Marie!!
härligt! Det var förtal så det smällde! Ge kossan va hon tål!