Sovit som en riktig stock i natt. Fönstret stod öppet hela natten och det var rejält svalt i rummet. Det är då som jag sover allra bäst och när det är en kompakt tystnad. Har ju inte kunnat sova med öppet fönster hemma sedan jag hade inbrott för några månader sedan.
Solen lyste mellan molnen och förutsättningarna för en bra dag på golfbanan var goda. Vi åt en låååång frukost utan stress. Över kaffe och te därefter planerade vi dagen. Men innan vi kommer iväg så måste lunch och mellanmål vägas upp och göras iordning.

Räksallad till dagens lunch och till mellanmål Keso mini, blåbär och svarta vinbär toppat med valnötter till mellanmål
Och vem hade glömt tandborste och sin kära flux?? Jodå, lilla Martina fick klara kväll och morgon med sin vinkeltandborste och mellanrumstandborste. Det blir till att åka till Ica på efter golfrundan
