← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Mathilda K

Hög på kaffe

Vad har jag att säga? Egentligen ingenting. Jag var i stan och insåg att jag måste bli jäkligt rik för det är så mycket jag vill ha. Massa fina ringar med gnistrande diamanter på guldfynd, massa vårnyheter på Sisters, fina linnen på Bik bok, vårens Nike kollektion på Intersport och i princip allt (ALLT) på Cervera. Så, då måste jag bli rik. Jag ska nog gå och köpa mig en lott. Eller spela på hästar. Någon måste ju vinna, eller hur?

Okej, back to reality, jag dricker kaffe och ska snart köra till karaten. Jag har jobbat hela eftermiddagen så ska bli riktigt skönt att få svettas i dojon. Det var faktiskt ett tag sedan jag tränade nu, jag tappade helt lusten så jag bestämde att då ska jag inte träna på några dagar. Jag som tränar så mycket vet känslan ”jag orkar inte träna och jag vill nog inte, jag är för hungrig, jag är för trött, tvn är bra, jag ska ligga på soffan tills jag dör” och skillnaden ”jag orkar nog inte, eller jo, det gör jag”. Ena gången kan man tvinga sig och man är glad att man tränade, och andra gången tvingar man sig och blir bara på sämre humör. Så dethär som alla säger ”man ångrar aldrig ett träningspass” jo det gör man! Jag har till och med avbrutit ett karatepass en gång för det kändes så dåligt. Träna när man mår bra, då blir det bättre.

Varför började jag prata om detta. Säkert hög på kaffe nu igen. Hörs sen!

20140227-181113.jpg

45 svar på ”Hög på kaffe”

  1. 有益| | それはだそれはのGoogleを介してあなたのブログにアラートを認識、およびことがわかったそこだけになりました。 私が つもりブリュッセルに気を付けます。続行する場合は、この将来的には 感謝する感謝します。 人があなたの文章から利益を得ることになります。乾杯!
    2015春夏新色追加 アッパー品質 http://agterror.org

  2. You will never desire to have these kinds of down! They are very wonderful. We are on my own ft all day long and also other Brazilian Virgin Hair http://www.aliexpress.com/store/group/Brazilian-Virgin-hair-4PCS/1036282_260407437.html hurt my best foot. Indoors or maybe out there these are awesome, especially with this less than 2 months. I wolud get these in most colouring, for that matter many are the moment set of two. I’ve dispersed each and every by having a repellant that assists continue to keep marks down.

  3. ジムの本を読むと、帰宅のようなものです!」だから、統合参謀本部の第16会長、一般ピーター・ペース、USMC(RET)は、我々はすべての海兵隊のように死ぬ大佐ジムバサーストの新しく発行された本の彼の裏書で、書かれています:Oneマリンの旅は、プライベートから大佐への印刷で、今月はiUniverse®によって(12月)。
    スマートウォッチ http://www.martaherzog.ch/yogjcrng61.asp

  4. あなたはペットがかなりあなたの生活の中でストレスの量を減らすことができることをご存知ですか?動物は、その人が時々できない方法であなたのためにそこにすることができます。
    WILLCOM http://www.apero.ch/zxyx2v6.asp

Kommentarer är stängda.