← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
justlovelife

Hej världen!

Ja, nu är man här och bloggar. Hoppas att jag kan bli lite mer aktiv än vad jag har varit på de senaste bloggar jag har varit på 😉

Men hur har helgen/dagen varit då???

Jo helgen har varit hel grym! I fredags var det ju midsommarafton och som alltid brukar vi (familjen) fira med ett par kompisar och lika dant i år men jag måste säga att det är fruktansvärt roligt och i år var det lite mer roligare eftersom jag hade min älskade pojkvän hos mig!! Även att han var sjuk 🙁 jaja det var en rolig helg iaf och det är huvudsaken eller hur??

Okej, dagen då?? Jo jag satt i en bil tsm med mamma, pappa och min älskling för att åka ner till Falkenberg för att hämta en liten HUNDVALP! Fatta att jag är lycklig fast han är ändå 3 och en halv månad men ändå han är jätte söt även fast hans namn är inte så gulligt eftersom jag tycker inte att det passar på en hund! Namnet är Alan, seriöst vem döper en hund till det?? Och det värsta är att mamma och pappa tycker om namnet!

Men jaja, nu måste jag verkligen sova eftersom det har varit en ”jobbig” dag och jag ska upp tidigt imorgon eftersom jag ska jobba 🙁 (men får ju pengar för det så det kanske inte är så farligt) 😀

imagepuss puss! <3

1 svar på ”Hej världen!”

Kommentarer är stängda.