Godmorgon!!
Tusan vad pigg jag va imorse när jag vaknade, helknasigt. Då gick jag ändå och la mig 23.30 och vaknade 5.55. Men bra att man kan va pigg nångång.
Som jag berättade igår så ska jag börja en liten ”diet” idag. Vill egentligen inte kalla det diet för det är det inte men nu gör vi det (kommer inte på något bättre ord). Orsaken till detta är att när jag vägde mig sist visade den nästan 64kg! Helt sjukt, har nog aldrig vägt så mycket. Men imorse fick jag dock ett litet problem… Den visade bara 59.6kg.Jag vet inte om det va syrrans våg det va fel lr om jag såg fel (hon har en icke-digital våg) men nu när jag väl bestämt mig för att göra ett försök måste jag ju fullfölja det också. Kan ju inte skada att äta lite nyttigt i några dagar.
Dagens frukost
Havregrynsgröt m 2msk hemgjort äppelmos + 0,5dl mini mjölk
1 kopp te med lite mini mjölk
Nu ska jag äta upp min goda frukost och sen ska jag fixa mig och rulla iväg till skolan. Slänger in en dagens outfit lite senare 😉

