Hej mina vänner!
Vet att jag inte bloggat på hela helgen men min kära pojkvän tycker inte om att jag sitter vid datorn när vi är tsm. I know, lite larvigt men samtidigt kan jag förstå honom. Vi vill ju spendera så mycket tid som möjligt med varann när vi en gångn ses. Han bor ju i Göteborg så vi ses ju inte så ofta.
Helgen har varit jätte härlig men denna dag har nog varit den bästa. Även om dagen varit stressigt så slutade den både bra och dåligt. Det dåliga är att min älskling åkt hem till Göteborg igen men det bästa det är att tävlingen gick super bra! Jag och D kom 2a! Hur grymt är inte det? Klart vi kunde vunnit men med tanke på gårdagens katastrofala träning så är jag mer än nöjd! Märker ni hur glad jag är trots att mitt hjärta åkt hem. Resultatet kompenserar saknaden just för tillfället. Om en vecka kommer det säkert inte kännas lika bra men då är det ju bara en vecka kvar tills jag åker till honom. Längtar!!
Vad tycker ni om mitt snygga pris?
Nu ska jag titta på den nya serien Pan Am som går på 3an. Om den är bra kommer jag troligen titta klart men annars blir det natti natti. Skriver ett inlägg innan jag går och lägger mig sen.
Puss & Kram Michaela
