← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Miss Nilsson

Nöjdare än någonsin

 

Heeey! Då vare torsdag igen..dagarna rusar förbi! har haft fullt upp med allt möjligt tills nu..äntligen kan man blogga lite:) Färgade håret igår kväll..å det blev mkt mörkare än va jag trodde det skulle bli..Men det blev fint! bara ovant. Idag har jag varit iväg å fixat löshår som jag behövde nytt..älskar nytt löshår…känns fräscht. Hittade en ganska bra nyans..Är sjukt sjukt nöjd. Så skönt med lite mörkare höstnyans på håret:) Va tvungen att klippa av håret en bit..vill inte ha det 50 cm..känns inte som att det passar mig:) nu ere väl kanske 40 cm skulle jag tror..

Hittade två linnen på hm oxå..på rea:) Försökte ta kort på dem..men det va så jäkla svårt å få snyggt..Men det ena har jag på mig på bilden nedan..strl 36..haha..jag är annars en 42a..antar att det ska sitta jätte löst..men på mig sitter det perfekt..lagom tight. Gillar trycket..49 spänn! kommer bli sketa snyggt till ett par jeans bara..eller svarta braller. Sen köpte jag ett vit linne med jätte sött spetsbrodyr över brösten..vid ringningen lixom..49 kr där med. Kommer bli perfa i frankrike!

 

Blev så förövrigt överlycklig när jag klev på tåget och möttes av metro mode..JIPPIEE!! haha..Petra Tungården har verkligen gjort ett hästjobb..för jäklar va bra den va! älskade precis allting! en drömtidning för alla modeälskare som inte orkar bläddra i tjocka magasin.

 

Träffade på min gamla bästis påväg in till stan oxå..heelt sjukt! vi bara stod på plattformen och stirrade på varann tills vi båda fattade..hehe..vi har nog inte setts på kanske 7 år..sjukt! vet inte varför vi tappade kontakten..men nu hade vi massor att prata om..tyvärr hann vi inte prata så länge som vi hade velat..så det lär bli en fika ganska snart! Konstig känsla när man träffar sin bästa vän sedan tidiga tonåren..och nu är vi 25 år och vuxna lixom. Ödet.