Niklas W nu ska du få höra…
Tj0 flöjt i lingonskogen! Ska strax iväg och handla och sen hämta min lilla Nikken.
Niklas W: Blev väldigt överraskad först av din kommentar (för den var så lång) men shit det var riktigt kul att få den, du låter som en mycket målmedveten person precis som jag. När jag tränade som elitgymnast och friidrottare fick jag också bristningar, fast i låret. OCH DET hjälper INTE att du rusar in i det hela och tar medicin så bara smärtan går bort, för skadan finns fortfarande kvar där. Min pojkvän är proffisionell kickboxare och har precis haft en superäcklig matförgiftning. Det som han hade byggt upp inför VM är nu bortkastat och han måste börja om igen, precis så måste du göra.
Du får ta tag i detta själv, prata med tränare, börja göra övningar stillsamt och använd gymmet så mycket som möjligt. Du får jobba med statiska övningar. Det går inte att vänta på bättre tider, eftersom du tränar på elitnivå 🙂 Detta har hänt mig så många gånger men min familj fattade av sig själva att de måste pusha mig även fast jag inte orkade träna för att det gjorde ont.
Jag kommer snart skriva en nyårs resumé så där komme rjag berätta vad som händer till nästa år 😉 Har du mer frågor är det bara att fråga på!
En bild för två sommrar sen när jag spelade beach 🙂
XnXn
N

Kommentarer är stängda.