För ganska precis ett år sen gick jag ner ca 12 kilo i vikt och fick ätstörningar. Jag har valt att dölja det för många men eftersom att jag har gått upp några kilo och inte längre har ätstörningar tänkte jag att jag kunde berätta det för er. På bilden här nedanför mådde jag inte bra alls. Jag tränade mellan 1.5-5 timmar per dag och åt inte kolhydrater, godis, dricka, chips eller något jag ansåg vara onyttigt.
Jag kan vara den mesta fjantiga och oseriösa tjejen i rätt umgänge, jag lovar. Alltså helt sjukt, haha, nästan så att jag skäms över hur barnslig jag kan vara!
Alltid när jag kollar på något sjukhus program önskar jag att jag hade valt natur linjen och varit världens pluggis och kunnat utbilda mig till kirurg. Men sen ångrar jag mig alltid för det finns så mycket negativt med det, som att personer dör.
Jag är väldigt pedant, haha. Jag är jätte noga med mitt smink, mina kläder och mina skor. Det ska alltid vara rent och vara på sin plast. Tvångssyndrom? Nope, jag gillar bara ordning och reda!
Jag har panik inför studenten!!! Det är bara 144 dagar kvar tills utsparken och 131 till balen! Jag har beslutsångest x1000 gällande balklänningen (det kommer ett enskilt inlägg om balklänningar lite senare) och studentklänningen jag beställde är skit ful så den vill jag verkligen inte fira dagen jag blir vuxen i… Och vart ska jag få pengar ifrån? Studenten kostar hur mycket som helst och jag har verkligen inte tid för ett jobb nu när det är sista terminen i skolan och jag måste få topp betyg… Åhhh, paniiiiiik!!! Någon mer än jag som ska ta studenten som känner så här?!
