G O D N A T T !

Hej guys!

Blev att jag stannade hemma idag också, kändes inte riktigt att det var menat att jag skulle till skolan idag, så så fick det bli – home alone. Jag har sovit nästan hela dagen, känns det som iallafall. Klockan har bara sprungit iväg & dagen är snart slut. Sitter i pyjamas & dricker en kopp te i soffan med mamí. Bloggar så hjärnan rycker & sitter med bästa inspon.

Bloggat mycket för imorgon & många inlägg ligger på inställda, publiceras under dagens lopp. Känns bra med bloggen, & jag känner mig bättre när jag vet att ni har något att läsa, när jag har bloggat bra under dagen & kan lägga mig med en bra känsla i kroppen. Sån dag är det idag.  Imorgon blir en goood goood goooooood dag på myloves.

Imorgon blir det plugg, massa timmars plugg! Ska fokusera på hemkunskapen, har ett prov den 2 april men tänkte börja imorgon för det är en hel del att kunna. & även fast jag känner att hemkunskap inte är bland det viktigare ämnena hade jag inte klarat av att få underkänt eller ett E, D. Sån är jag, måste känna att jag har gjort mitt bästa för att vara nöjd. Så jag ska fokusera på det, att göra mitt bästa på varje prov.

sister

Med det sagt, säger jag Godnatt! Hörs imorgon 🙂