Ja, sommaren är ju vanligtvis kort men hur blir det i år? Ska vi ha någon sommar överhuvudtaget? Blir så less på all kyla, regn och speciellt snö. Kan det inte bara bli badväder så man kan få sola och försöka bli lite brun för omväxlings skull. I alla fall så fick jag in pengar idag och får förhoppningsvis in lite mer imorgon.
Beror helt på hur mycket soc har tänkt jävlas med mig den här månaden. Har mått riktigt dåligt på senaste tiden och det har fått mig att sova extremt dåligt så igår åkte jag till akuten för jag hade en riktigt dålig dag.Kände att jag behövde prata med någon och det var ju söndag så det blev ju som det blev.
Fick prata av mig lite och läkaren skrev remiss till både kuratorn på Stenbergska och till Vuxenpsyk så man får väl hoppas att jag får någon hjälp. Fick dessutom några sömntabletter så jag kan få sova ordentligt och vet ni vad? Idag är jag riktigt utvilad och pigg.
Nu mina sötnosar så ska jag dra iväg en sväng. Ska fylla på olja i min fyrhjuling och tanka den, sen blir det apoteket och eventuellt Stenbergska för blodprovstagning men det får vi se sen.

