← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
This is Natacha Peyre

Ni måste se detta!

Hittade det här klippet och detta är vad jag alltid trott på.
Vad tror ni? Stämmer detta?

<object width=”425″ height=”344″><param name=”movie” value=”http://www.youtube.com/v/_b1GKGWJbE8&hl=sv&fs=1&”></param><param name=”allowFullScreen” value=”true”></param><param name=”allowscriptaccess” value=”always”></param><embed src=”http://www.youtube.com/v/_b1GKGWJbE8&hl=sv&fs=1&” type=”application/x-shockwave-flash” allowscriptaccess=”always” allowfullscreen=”true” width=”425″ height=”344″></embed></object>

7 svar på ”Ni måste se detta!”

  1. Tror nog faktiskt det stämmer, till en viss grad. Positiva tankar genererar positiva upplevelser, men att man skulle bli miljonär kanske är att ta i lite. Men att vara lycklig och må bra är det som räknas i livet så varför be om mer? Har du också läst om de s.k. "vision boards"?

  2. Ja, det stämmer verkligen! Man måste bara tro på att det gör det 🙂 För mig har det funkat! Jag drog till mig den vikt jag så länge velat ha under en otroligt kort period utan att ändra mina matvanor 🙂 it really works! Tack för en underbart bra blogg natacha 🙂

  3. Det stämmer om man tror på det typ. Det är lite placeboeffekt över det hela. Men för vissa stämmer det helt klart, det är bara att ändra sitt tankesätt.

Kommentarer är stängda.