Jag vill ändra mitt vita hår till något mer smakfullt, jag vill ha en lyxig färg som ser dyr ut, det vita ser så oexklusivt ut.
Typ denna på bilden. Vad tycker ni? Tänkte göra om mina extensions och
färga håret på Björn Axen när jag kommer till Sverige i jul.
<a onblur=”try {parent.deselectBloggerImageGracefully();} catch(e)
{}”
href=”http://4.bp.blogspot.com/_C3PRBB3T4PQ/SvKJVDbLgEI/AAAAAAAAHHg/LlqJXYpVfl4/s1600-h/00080m.jpg”><img
style=”float:left; margin:0 10px 10px 0;cursor:pointer;
cursor:hand;width: 214px; height: 320px;”
src=”http://4.bp.blogspot.com/_C3PRBB3T4PQ/SvKJVDbLgEI/AAAAAAAAHHg/LlqJXYpVfl4/s320/00080m.jpg”
border=”0″ alt=””id=”BLOGGER_PHOTO_ID_5400529897960210498″
/></a>

Den färgen ser riktigt smutsig ut! Förresten har du väll redan gjort en varmare/mörkare nyans nu? du är ju inte platinablond längre? :p jag tycker platina blondt hår ser mer exklusivare ut än en råttfärgad färg isåfall 🙂
Ja det borde du gjort för länge sedan….din färg påminner om 80-tal, "trailer park blond". Du blir säkert mycket finare i någon varm brun färg, ser mer äkta ut med tanke på årstiden. Lycka till!!!
Jag tycker de ser lite för mörkt ut men om man gör slingor i den där hårfärgen så blir de skit bra !
Tycker duär mycket snyggare i blekt hår. Det är liksom du! Men om du känner att du ska byta så go for it! Men kanske inte just den färgen på bilden, läg bara in några chokladbruna slinor under eller liknande. Älskade hårfärgen du hade förut med lite brunt under vid luggen och så. Kram!
ännu mörkare blir snyggare! 😀
Helt rätt!! Gör ungefär som den färgen hon har på sidorna, inte så mörkt som i luggen!! Det kommer bli super!! 🙂
JAG HITTA BILDEN PÅ KIM KARDASHIAN SOM JAG MENA. SÅN FÄRG SKA DU HA! INTE VITT!! http://ss11i01.stream.ip-only.net/images/blog/images/entries/96/27/78/95124/82ef9631a62379f0
hej natacha! jag har skrivit innan att jag tycker du skulle passa mycket MYCKET bättre i mörkare hår. Du har nog mörkbrunt i vanliga fall men om du inte vill ha sååå mörkt eftersom du haft vitt hår så länge nu tycker jag du borde satsa på typ Honungsbrunt med ask/guldiga slingor i! som Kim Kardashian har!!! 😀 du kommer passa MYCKET bättre i de än ditt vitasilverschampo hår 🙂 Och man ser att du har lockigt hår igentligen eftersom de blir världens volym när du plattar ditt hår. HA DE LOCKIGT!!!!! Lycka till *kram* de kommer bli skiiit snyggt färga bort de vita NUUUUUUUU!!!
Jättefin färg. Go for it!
Jag har faktiskt tips på färger, har dem hemma i mitt rum, så att jag inte ska glömma vilka det var jag använde. jag hade nämligen väldigt ljust hår som du efter sommaren, men ville dämpa ner det till en fylligare "guldigare" färg. Loreal Paris 7.3 Guldblond ger en jätte bra grund, sen köpte jag en blekning och slingade håret, mest överhåret, för reflektioner i håret. Blev superfint, precis som jag ville. Om du söker på Lauren Conrad på google så ser du hur mitt hår ser ut!:) nu vill ju du färga hos en frisör antar jag men du kan alltid fråga om färgen där. Du skulle passa jättebra i den färgen tror jag! kram
Mörkbrunt eller så som du har det nu. Inget där emellan! Tror inte färgen på bilden skulle passa dig!
Hej Natacha, jag har också tänkt och färga mitt hår vill också att det ska se lite lyxigt ut.
Fast jag har svart hår nästan ner til svanken och har också extensions
jag har alltid undrat ifall det är ditt äkta hår elr inte men kul att veta att vi båda har det 🙂
fast bara en liten fråga vart gjorde du ditt hår ? kram Felicia
Och jag tycker du absolut borde färga ditt hår; kanske bara med ’varma bruna slingor’ det skulle vara snyggt
Hej Natacha, jag har också tänkt och färga mitt hår vill också att det ska se lite lyxigt ut.
Fast jag har svart hår nästan ner til svanken och har också extensions
jag har alltid undrat ifall det är ditt äkta hår elr inte men kul att veta att vi båda har det 🙂
fast bara en liten fråga vart gjorde du ditt hår ? kram Felicia
Och jag tycker du absolut borde färga ditt hår; kanske bara med ’varma bruna slingor’ det skulle vara snyggt
Assnyggt, finare än urblekt!
KOLLA MITT FÖRETAGSBLOGG!
Prove en gyllenblond färg, konsultera med frisörn, de brukar vara duktiga!
Nja, hellre nåt varmare med mera guld i. Annars börjar det bara se ut som en råtta… 🙁
Tycker det är lite väl "svenskt" och dassigt.. Ser nästan ut som min orginalfärg som jag försöker undvika.
Lauren Conrad, där har du en snygg mellanblond färg 🙂
tror det skulle bli jätte fint med en naturligare hårfärg på dig!(:
Ja men det borde du göra !
har tyckt att vitt hår är lite 2006 ett tag nu faktiskt och du som är så vacker skulle nog vara fin i vilken färg som helst!
hur som helst har jag själv färgat till en lite "guldigare" nysans, verkligen snyggt !
Det lär passa dig bra!
PERFEKT HÅRFÄRG, KMR PASSA DIG
Så här är det: Du kommer försvinna i mörkar färg, tråkigt att alla ska falla i samma grop. Brunetter syns ej, kommer alltid att vara så. Smaken är ju som baken. Du kommer ej att synas, dina fina färger försvinner. Simple.
Finally! Men kanske inte den färgen precis. Du gör självklart som du vill men du vill uppenbart ha lite feedback så jag tror att den där färgen lätt kan se grönaktig ut. Om jag var du skulle jag ta en ljus gyllen brun, som är mer åt det bruna och varma hållet än åt det blonda. Det skulle du passa skitbra i. Platinablond ser bara konstlat och ohälsosamt ut. Och sen om du har brunt hår och vill ha lite effekter i håret så gör några blonda slingor längre fram. Det ser MKT bättre ut än att tokbleka hela håret. Ser fram emot en vacker brunett- Natacha! 😉 Tjingeling!
marissa miller tycker jag har hårfärg som skulle passa dig. fortfarande blont men med massa olika nyanser åt råg/guld blonda hållet. ett enkelt sätt att lyfta fram håret lite är ju att lägga en eller 2 nyanser mörkare i underhåret också..inget som ska synas men bara för att rama in och förstärka ansiktets former och färger lite.
nae den var inte så jätte fin. Håller med emma om att blake lively(serena i gossipgirl) hårfärg skulle vara fin.
Skitful färg! Du skulle passa bättre i en varmare ton, typ honung =)
Usch, den färgen var INTE snygg, ser råttfärgat ut! Sorry men är bara ärlig. Men jag vet vad du menar, är också platinablond o skulle vilja testa ngt nytt, men den färgen var bara gräslig 🙂 Den här hårfärgen däremot (blondette som det kallas) tkr jag är skitsnyggt: http://ss11i01.stream.ip-only.net/images/blog/images/entries/96/27/78/95124/82ef9631a62379f0
Jag minns när du la upp en bild då du hade peruk på dig i en chokladbrun nyans, det såg riktigt fint ut! Kram
Jag tycker du ska färga håret i en ljus och fräsch färg. Lägg lite beige toning, lite cappuccino-färgade slingor och sen några som är ganska mörka för att få kontrast! 🙂 Men övervägande beige/ljus tycker jag du ska va! Det är mitt tips 😛
jag tycker du är jättefin i ditt ljusa hår. 🙂 det är så svårt att få tillbaka sitt ljusa hår sen. du kanske ångrar dig. om du vill ha mer exklusivt så tycker jag du ska satsa mer på en lite stilig frisyr. de gör en väldig stor skillnad. men om du verkligen vill ha lite mer "naturliga" drag i håret så borde du isf satsa på att klippa upp håret lite och sätta i slingad hårförlängning. lycka till pussoch kram:)
Jag tycker att den frisyren du har nu är liksom du precis som att Jessica Simpson är känd för sitt svall och Victoria Beckham för sitt korta bruna osv. Om du ska byta så ska det vara till något speciellt och riktigt snyggt som passar din karaktär. Jag tycker att bilden du visade på Denise Richards hår var riktigt snygg, ser dyr ut och skulle passa dig. Guldblont med ljusblonda slingor i, mycket volym och stora lockar. Självklart är huvudsaken att du ska trivas i det. Bilden du visa nu tycker jag är för alldaglig.
Vad sägs som en sanblond färg med highlights? Tror det skulle passa dig.
Såg ett bra exempel på Mischa Barton:
http://www.pucchiswelt.com/wp-content/Mischa%20Barton9.jpg
Nej, den där färgen va supertråkig.
Men ja, som någon skrev här under, Serenas hårfärg!
det där ser grönt och fult ut kommer inte lyfta fram din hudfärg så fint satsa på lite ljusare och varmare färg
Jag tycker du ska bli mellan blond lite som Serina i Gossip den färgen är grymt fin.
Det skulle passa dig som handen i handsken skulle jag vilja säga!! :O)
Tycker inte alls, sorry att det platinablonda är snyggt nånstans och du skulle bli grymt mkt vackrare (för vacker är du redan) i lite mindre blont, lite mer guldigt kanske..
Kram fina du!
Tyvärr men jag tror inte att det skulle se bra ut alls. känns som att det skulle se ut som en peruk på dig eftersom ditt hår är rätt fluffigt och stort. Tror det däremot skulle se bättre ut om det var en mörkare färg, mörkbrun…
Det löser sig säkert =)
nej inte den färget, den ser så trashig ut…!! men ta nån brunare färg med lite highlights i, kolla på jessica alba eller J.lo de har fina färger på sitt hår 🙂
den färgen tyckte jag såg lite shalv disig ut, jag tycker du passar jätte bra i den färgen du har nu, annars kan du ju lägga i lite ljusbruna slingor ?
det låter som ett bra förslag!
Jag tycker inte alls om den färgen lite råttfärgat ju, färga isåfall brunt om du vill ha lite mörkare, eller bronsfärgat…eller kastanjefärgat 😛 eller som Kenza, lite ljusbrunt/ blont
Tror du skulle vara galet snygg i en ljusbrunfärg med lite slingor i =)
Nä inte den färgen iaf! Den ser grön ut :S! Tycker ditt hår är jättefint som det är nu! Tror det bara e så att du tröttnat på just din färg!