Ni är roliga ni.
Måste man svara så bittert som många har gjort på mitt miljö inlägg?
Man försöker göra något bra och så får man skit för det?
Det är inte lätt att vara miljövänlig i USA. 1. Man kan inte sortera sopor då de ändå blandas efteråt.
2. Man måste åka bil i USA, det finns inga tunnelbanor överallt och
bussen går typ aldrig, man kan också räkna med att bli mördad och
styckad på vägen om om man åker buss här. 3. Jag kommer alltid att
shoppa mycket det är ett av mina största intressen.
4. Jag har sagt att jag ska använda mina pälsar som jag har men inte köpa nya, tänker inte slänga dom.
Förstår ni?
Jag har inte sagt att jag är värsta miljö fantasten, men donera pengar kan man göra endå.
Bättre än ingenting!

Okej, det är mycket mer bekvämt att ta bilen men att man skulle bli mördad och styckad när man åker buss i la är väl att ta i. Och bussarna går OFTA på sunset där du bor/bodde. Har du åkt buss någon gång?
HELT RÄTT BABE! Hur många tror du engagerar sig så pass att de skickar pengar då? -ingen.
Så det ska du ha gott samvete för att du gjort! Och varför sluta shoppa för att tänka på miljön, om det är nåt man älskar? Nej, KEEP GOING YOUR WAY NATI! Pussar från sverige!
Helt rätt, även de små sakerna man gör räknas =)
hahah ja de kan man ju göra, man kan ju tänka sig för!:) Om alla gjorde de skulle de bli såå mke bättre!:)
//fRIDA ( http://www.shooooo.blogg.se )
bra skrivet håller med dig. fy fan för folk som går in på bloggar för att tracka ner o komma på elaka saker att skriva hela tiden.
Helt rätt! You go, Nati!
Jag tycker att det är bra att du visar att du bryr dig iallafall, keep it up!
Bra där!!!! Stå på dig.