Jag mår inget bra, förutom läkarbesöket så har jag sovit hela dagen. Fick leka strimma patient idag, var några elever från universitetet som skulle filma o greja. Men gick ju bra:P.. Nää men Läkaren tog puls, skratta åt att det var så högt så hon skaka på huvudet och sa att jag var säkert bara spänd och att ja har nog inte högt blodtryck. (Roligt då de tidigare sagt och kollat noga då jag haft högt blodtryck). Men men då får vell hon säga och nochalera bort det, hon är ju läkare och vet säkert vad hon gör.
Efter de fick ja sätta mig i kö och lämna lite blod till olika prover så de kan konstatera att inge e fel. Jo läkaren trodde att jag hade stressigt i skolan,bara för att jag läser ju på universitetet(dock har ja det inte alls stressigt vilket ja sa upprepande gånger) men jo hon tror att ja är stressad och att jag eller ”min kropp” har fått en höstdeppretion och att jag spänner mig och därför detta resultat. Ööööhhhh..VA?Näääää..Känner inte alls igen mig i detta så ja trodde att ja skulle börja stor gråta men höll bort tårarna. Fick recept på medicin så gick till apoteket.
Efter att jag känt att läkaren nochalerat min värk gick ja mot apoteket för att hämta ut medicinen. Jaha då har läkaren skrivit ut två mediciner,Ööhh. Jag fattade inget då hon förklarade en medicin för mig och hur den skall tas, namn lägger en annan aldrig på huvudet så fatta verkligen ingenting. Men den ena är en migräntablett och den andra en muskelavslappnande. Provade en av dem idag, legat deckad hela dagen, Haha dock fortfarande ständig migrän!
Det roliga är att ja vill inte ligga hemma och sova hela tiden,har verkligen ingen tid med det. Men ändå får jag edicin som ja kan blir super trött av, finns det nåt som hjälper?Blir galen. Men ska ge medicinen en chans denna helg sen orkar ja fan inte ta mer värk eller tid av mitt liv. Aja tydligen är det ju kroppen som fått en deppretion så slapp ju antidepp.iallafall. Men men, vi får vell se. Känns inte som det är över än, väntar på goda resultat och att värken faktiskt försvinner.(Håller tummarna).
Men men..Känner mig inte nöjd och mår skit..
Pöss på er och hoppas ni ar de bättre
Sedan är jag j*vligt trött på frågan: Har du ont just nu också?
VA F*N JAG HAR STÄNDIGT ONT SA JAG JU NYSS!!!FATTA! sen att jag inte visar de så jätte mycket skyller ja på att jag är en jättebra skådis, men kan inte vara fake hela livet och lossas som ingenting.